Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Region, Sufczyna
Marek Witko: – Zabrali mi po cichu kilka arów działki
Most na Stupnicy w Sufczynie, w ciągu drogi powiatowej Pruchnik – Nienadowa – Bircza, nareszcie jest solidną konstrukcją. By mógł powstać, mieszkający w sąsiedztwie państwo Witkowie zgodzili się na czasowe zajęcie ich terenu przez inwestora, a więc Starostwo Powiatowe w Przemyślu, i wykonawcę, czyli firmę „Skanska”. Problem w tym, że po oddaniu ziemi przez wymienione instytucje, z ich własności – bez ich zgody – ubyło kilka arów.
fot. Mariusz Godos
– Wiem doskonale, gdzie są granice moich działek. Zastanawiam się tylko, dlaczego pod moją nieobecność wykopali z ziemi słupki graniczne i wyrzucili. Zrobili to jednak tak nieudolnie, że je odnalazłem kilkanaście metrów od mojego domu, przysypane krzakami

Marek Witko mówi, że nigdy nie był przeciwny budowie nowego mostu na Stupnicy. Nawet się ucieszył, że wreszcie zniknie dotychczasowy drewniany, naznaczony zębem czasu. Bez oporów przystał więc na propozycję, jaką złożył mu jeden z pracowników Zarządu Dróg Powiatowych przy Starostwie Powiatowym w Przemyślu. – Przyjechali do domu. Przywieźli ze sobą do podpisania umowę na czasowe zajęcie terenu, która dawała prawo inwestorowi i wykonawcy do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych. Zgodziliśmy się, bo wytłumaczyli nam, że nie ma innego sposobu, by wybudować od podstaw ten most i przy okazji uregulować Stupnicę – wyjaśnia.

W umowie była m.in. mowa o tym, że prawny właściciel terenu zapoznał się z lokalizacją projektowanego zadania i otrzymał dodatkowe wyjaśnienia. Jak również o tym, że zajęcie terenu nastąpi od 20 grudnia 2013 r. do 31 grudnia 2014 r. oraz że właściciel udostępnia nieruchomość bezpłatnie. W dokumencie był także punkt informujący, że inwestor zobowiązuje się w terminie do 30 dni od zakończenia robót budowlanych uporządkować teren, przywracając go do stanu pierwotnego. Nie trzeba być wybitnym matematykiem, aby obliczyć, że wspomniany termin minął 30 stycznia br.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium