Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Region
Zarobki władzy. Jak dobrze być starostą!
Ile zarabia prezydent, burmistrz, starosta? To pytania, które zadają sobie mieszkańcy wszystkich miast i gmin, bo zaglądanie do kieszeni władzy jest bardzo interesujące. Zebraliśmy w całość pensje, dodatki i inne części wynagrodzenia włodarzy miast i powiatów z naszego regionu. Średnia pensja prezydenta miasta w Polsce to około 12 tys. zł brutto miesięcznie. Jak to wygląda w naszym regionie?
fot. Paweł Bugira
Prezydent Przemyśla Robert Choma zarabia brutto mniej niż jego zastępcy.

Najwięcej zarabia burmistrz Przeworska

Zacznijmy od czterech największych miast w naszym regionie. Wszystkie zaprezentowane poniżej kwoty są sumami brutto.

Prezydent miasta Przemyśla Robert Choma zarabia... mniej niż jego zastępcy. R. Choma miesięcznie ma 10 tys. 800 zł, zaś jeden z zastępców Grzegorz Hayder – 11 tys. 508 zł, drugi Janusz Hamryszczak – 10 tys. 950 zł.

Burmistrz miasta Jarosławia (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Gość 31.183.208.82 16.08.2016

Hayder to wogóle unikat, i zarabia o wiele więcej -

wszyscy wiedzą tylko boją się mówić i pisać.

Brawo Życie Podkarpackie.

Brawo Panie Mariuszu !

Prawda czasu, prawdą Internetu.

Rozliczymy ich już nie długo.



user
obywatel 178.235.40.66 17.08.2016

Doprowadzaja do degradacji miasta i jeszcze spoleczenstwo im za to płaci.

user
deadduckgoodduck 172.56.31.158 17.08.2016

Na pohybel tym slugusom czarnych....pissowski ciemnogrod

user
ss 185.25.123.167 17.08.2016

banda

user
Dawid 185.38.224.210 17.08.2016
Ponad 850 mln zł w Eu wyrwali, na wspaniale projekty: szkolenia turystyczne,  strefę ekonomiczna jedyne 20 mln na bagna na których nikt nigdy nic nie wybuduje ( nie wiem na co te 20 mln poszło bo nawet nie wykarczowali terenu!!!). I dziesiątki innych"super" inwestycji... Tak że mogą na liście płac wykazywać najniższe z możliwych ;) Tak rządzą że ok 40 tys młodych ludzi z miasta wyjechało././ I co, nie trzeba wojny, mordować, żeby z miasta wypędzić naród , wystarczy garstka niekompetentnych ( albo sprzedanych ) rządzących..   RZESZOW MA FERENCA KTÓRY Z WIOSKI ZROBIŁ METROPOLIE A MY MAMY (CÓŻ) CHOME KTÓRY W TYM CZASIE METROPOLII(PRZYGRANICZNEJ) ZROBIŁ WIOSKĘ .. POZDRAWIAM 
user
kasander 31.183.197.163 14:16:11 17-08-2016

Niestety taka prawda - fakty są nieubłagane i żadne zaklęcia  tu nie pomogą o jakiś obwodnicach i innych pomnikach czy klękania na każdym kroku.

Przerażające jest natomiast to, że to my sami - nasi przedstawiciele - kilkanaście lat temu wymyślili włodarzom takie oderwane od rzeczywistości,  wzięte z sufitu, niebotyczne pensje - 10 razy większe od normalnych - niczym na dodatek nieuzależnione od wykonywanych obowiązków, bo przecież żaden z nich nie robi 10 razy więcej, nie ma 10 razy więcej sił, nie ma 10 razy większego wykształcenia ani doświadczenia.

Jeszcze bardziej przerażające jest to, że włodarze  ci, bez mrugnięcia okiem zgodzili się brać i biorą niezasłużone wynagrodzenie wiedząc doskonale o tym, że Polska to nie Bizancjum i nie stać nas na tak bezpodstawnie sowite wynagradzanie niektórych zwłaszcza przy istniejącej nędzy emeryckiej czy najniżej zarabiających.

Jedynym pocieszeniem jest fakt, iż także oni na świat przyszli goli i goli odejdą bo nic nie zabiorą ze sobą.

user
wera 95.49.154.16 17.08.2016

Bidulek nasz prezydent, ja bym mu dała 1700zł- bo na tyle zasługuje.

user
arturro 62.244.139.32 17.08.2016

Nowe kierownictwo szpitala co rusz tłumaczy różne wpadki nieudolnością poprzedników. Tymczasem p. Hamryszczak jakby tego nie słyszał i spokojnie kasuje te swoje 10950.

user
jola 178.43.123.36 19.08.2016

a ja po 35 latach pracy w zawodzie  mam brutto 1800 zl. zyc nie umierac.......................................

user
Maly 31.183.210.203 21.08.2016

Ludzie! Chcecie to zmienić musicie uczestniczyć w wyborach aby to całe dziadostwo zlikwidować! Potrzeba również uczestniczyć w zebraniach osiedlowych. Tam zapadają najważniejsze decyzje dla mieszkańców.

user
Janusz 83.31.197.176 22.08.2016

Ludzie chodzcie na wybory i wybierajcie wlasciwie. Wystarczy juz tych podwyzek za wode, scieki i smieci.

user
spokojnie 83.15.6.29 25.08.2016

Przemyślaki - narzekaki.


A co wy zrobiliście dla miasta opisywacze internetowi?


Oczekujecie, że prezydent miasta ma zarabiać 1850 zł ? :)


Zmywak na was czeka, z zarobkami większymi niż pracowników magistratu, droga otwarta jak komuś nie podoba się życie w Przemyślu.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium