Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Jak skompletować wyprawkę szkolną i nie... zbankrutować?
Zakupy przed nowym rokiem szkolnym wielu rodzicom spędzają sen z powiek. W najlepszym wypadku to wydatek sięgający kilkuset złotych. Najdroższe są nowe podręczniki, więc wielkim powodzeniem cieszą się te z tzw. drugiej ręki, bo są o połowę tańsze. Ale przecież to nie wszystko. Plecak, zeszyty, przybory też kosztują. Na ponad dwa tygodnie przed początkiem nowego roku szkolnego 2016 – 2017 sprawdziliśmy, ile trzeba wydać na szkolną wyprawkę dla jednego dziecka.
fot. Mariusz Godos
Aby skompletować zestaw przyborów szkolnych i zeszytów, trzeba przygotować się na koszt dwustu złotych wzwyż

Według badań przeprowadzonych przez Centralne Biuro Opinii Społecznej rodzice na wydatki związane z wyprawką dziecka przeznaczyli w ub.r średnio 1199 zł! W tym taniej nie będzie! Im wyższa klasa, tym podręczników jest więcej i są one droższe. Rodzice bardzo narzekają na – ich zdaniem – draństwo związane z tym, że dzieci z klas na jednym szczeblu szkolnej edukacji podręczniki otrzymują za darmo, na innym już nie. – I to ma być ta bezpłatna edukacja? Nie rozumiem, dlaczego ktoś dzieli dzieci na lepsze i gorsze, na te, które książki dostają za darmo i te, które muszą za nie płacić – żalą się spotkani w księgarni Libera przy ulicy Kazimierzowskiej w Przemyślu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gosć 89.74.29.6 17.08.2016

A gdzie 5oo plus .......................

user
Optymista 185.25.123.187 13:49:49 19-08-2016

Zgadzam się.  Nie było 500 + było źle jest dodatkową kasa też ludzie narzekają.  Nie mówiąc o tym że wiele osób bierze jeszcze rodzinne ii inne zasiłki. Cieszmy się tym że mamy dodatkową kasę bo przecież to pomóc dla dzieci.

user
mk 185.18.135.26 18.08.2016

na przelew poszlo..

user
may 31.174.101.42 18.08.2016
Ten ponad tysiak nie przesadzony? Plecaka co rok sie nie wymienia.. przybory tj. zeszyty ( oczywiście nie koniecznie w orce po 5-7 zł sztuka) ale chociażby w marketach) długopisy, ołówki, kredki farby ( biorąc pod uwagę młodszych) plus mnóstwo innych zamkną się w stówie. W szkole podstawowej nie mamy przedmiotów kilkanaście a więc jak to? Książka po stówie? Nawet w wyższych klasach nowa książka kosztuje około 30 zł plus zeszyt ćwiczeń, który nie zawsze obowiązuje i jest do nie wielu przedmiotów to około 50-60 zł łącznie.  Więc nie wiem skąd ten ponad tysiak. Zdaje sobie sprawę, że językowe są droższe ale z reguły język jest jeden ewentualnie dwa. Wiem, że to i tak dużo za dużo ale po co jeszcze bardziej przesadzać :D
user
may 31.174.101.42 18.08.2016

Ze swojej strony polecam do kupowania podręczników internet. Znacznie taniej jak w księgarniach dla, których to istny biznes.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę