Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Jarosław
Zapraszamy na Pruchnicki Sochcaczki
21 sierpnia br. na rynku i targowisku „Mój Rynek” w Pruchniku odbędzie się XIV edycja Jarmarku Sztuki Ludowej „Pruchnickie Sochaczki”.
fot. ze zbiorów własnych
Najważniejszy – jak co roku – będzie jednak kiermasz sztuki ludowej (rękodzieła z wikliny, ceramiki, drewna, koronki, hafty, itd.). Będą również pokazy rzemiosła artystycznego.

Oficjalne otwarcie tej bardzo popularnej imprezy odbędzie się o g. 14. Wśród wielu atrakcji, które przygotowali organizatorzy (Urząd Miasta i Gminy Pruchnik, CKSiT Pruchnik i Centrum Kulturalne w Przemyślu) uczestnicy znajdą m.in.: konkursy dla publiczności, koncert kapeli „Grodziszczoki” i „Bachórzanie” czy występy młodzieżowych grup artystycznych. Nie zapomniano także o najmłodszych, którzy będą mogli poszaleć na dmuchańcach czy skorzystać z kącika zabaw. Najważniejszy – jak co roku – będzie jednak kiermasz sztuki ludowej (rękodzieła z wikliny, ceramiki, drewna, koronki, hafty, itd.). Będą również pokazy rzemiosła artystycznego. Każdy będzie mógł spróbować jak lepi się garnki, jak tworzy się z wikliny, jak wygląda tkactwo. Imprezę zakończy występ zespołu „Bavi Vas”. Zapraszamy!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium