Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przemyśl, Stubno
Stubno – samozwańcza stolica bocianów [ZDJĘCIA]
Trzynasty piknik „Bocianiada”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Stubnie, okazał się w tym roku bardzo udany, ponieważ pierwszy raz od trzynastu lat wreszcie dopisała pogoda.
fot. Miłosz Wilgucki

Statystyczne zwycięstwo

– W 2002 roku w gminie  Stubno zostało odnotowane największe skupisko bocianów w regionie. Było to dla naszej gminy szczególne wydarzenie, w związku z którym od trzynastu lat organizujemy festyn pod nazwą „Bocianiada”, cieszący się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Stał się już lokalną tradycją. Jest on także (...)

Żywo, kulturalnie i wesoło

Przybyli na festyn goście mogli spróbować lokalnych wypieków, podziwiać wyroby z drewna: miniaturowe domy, łodzie i maszyny, które mistrzowsko wykonał Jan Buska, obrazy oraz prace konkursowe na temat „Bocian Biały w krajobrazie polskim” wykonane przez dzieci z gminy Stubno. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie prezentowały się zespoły taneczne: „Kalina” z Kalnikowa, Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” oraz zespół „Bis Band” z Klubu Garnizonowego w Przemyślu. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowały również dzieci i młodzież z Nakła oraz ze Stubna. Dla najmłodszych uczestników imprezy były przygotowane liczne atrakcje w postaci gier i zabaw. Festyn zwieńczyła zabawa taneczna przy koncercie zespołu „Maestro Band”.

 

Wyniki konkursu „Bocian Biały w krajobrazie polskim”:

Kompozycje przestrzenne: kat. 6 – 7 lat: 1. Emilia Cupak z Kalnikowa, 2. Paulina Tworzydło z Nakła, 3. Andrzej Cupak z Kalnikowa; kat. 12 – 16 lat: 1. Małgorzata Soroka z Kalnikowa, 2. Joanna Soroka z Kalnikowa, 3. Hubert Kurpiel ze Stubienka; wyróżnienia: Mariusz Soroka z Kalnikowa, Giulia Lidia Vidrigh ze Stubna.

Kompozycje płaskie: kat. 6 – 7 lat: 1. Jagoda Kurpiel ze Stubienka, 2. Robert Obłoza ze Stubienka, 3. Szymon Skiba z Hruszowic, wyróżnienia: Klaudia Soroka z Kalnikowa, Viktoria Vidrigh i Kornelia Peszko ze Stubna; kat. 8 – 11 lat: 1. Krolina Ścirko z Hruszowic, 2. Wiktoria Stecyk i Katarzyna Stecyk z Gajów, 3. Lejla Zabłocka ze Stubieńka, wyróżnienia: Martyna Mikulec i Łukasz Dacko z Hruszowic, Dominik Rolka, Maksymilian Smyk, Kamil Kaszelny ze Stubna, Antonina Grabas i Kinga Krygowska ze Stubienka, Patrycja Tabin z Barycza oraz Gabriela Michalów, Emilia Stefanowicz i Wiktoria Buksa z Kalnikowa; kat. 12 – 16 lat: 1. Dominika Ścirko z Hruszowic, 2. Piotr Ratuszny ze Stubienka, 3. Gaja Vidrigh, wyróżnienie: Konrad Paszko ze Stubna.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium