Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl
Gdy pracuje rębak, dzieci nie mogą się skupić
Zdaniem pewnej grupy mieszkańców lokalizacja zakładu przeróbki odpadów tartacznych tuż obok szkoły i przedszkola, a także domów mieszkalnych i kościoła w Sierakoścach w gminie Fredropol jest niezwykle uciążliwa. Problem w tym, że do tej pory nikt nigdzie z oficjalną skargą się nie zwrócił. A szkoda, bo – jak zapewnił właściciel zakładu Szczepan Segiet – wspólnie można byłoby znaleźć najlepsze rozwiązanie.
fot. Mariusz Godos
Zakład znajduje się naprzeciwko szkoły podstawowej i przedszkola w Sierakoścach. Dzieci skarżą się na hałas, ale do tej pory nikt z nauczycieli czy rodziców nie interweniował w tej sprawie.

Do naszej redakcji przyszedł list podpisany przez grupę mieszkańców Sierakośc, którzy proszą o zajęcie się sprawą nieznośnego hałasu, do jakiego dochodzi podczas prac w zakładzie przeróbki odpadów tartacznych. Zakład znajduje się dokładnie naprzeciwko Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II i przedszkola (obie placówki w jednym budynku), sąsiaduje z kilkoma domami mieszkalnymi, a kilkadziesiąt metrów dalej jest kościół parafialny. „(…) Kiedy zakład rozpoczyna pracę, hałas jest niesamowity. Rębak tnie drewno na wióry, ładowarka ładuje i bardzo mocno tłucze się przy wysypywaniu urobku na tira, przyjeżdżające samochody ciężarowe z odpadami i wyjeżdżające z wiórami potęgują hałas. Czasami tego nie da się znieść (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wert 31.174.199.44 09.08.2016

U mnie w bloku na demną mieszka taka rodzinka rębaków . Dudnienie walenie od 6 rano do 23 a nierzadko nocne prania i kąpiele . Aby pójść spać muszę czekać czasami do 23.30 bo nigdy nie wiem co im odwali . 

user
qwert1992 81.161.203.139 10.08.2016
Dlaczego nikomu nie przeszkadza wzmożony ruch samochodów (bardzo) ciężarowych z pobliskich żwirowni??? Czy to nie stwarza realnego zagrożenia dla dzieci uczęszczających do szkoły? Na trasie przejazdu wyżej wspomnianych pojazdów (Sierakośce-Przemyśl), tylko w Sierakoścach brakuje chodnika...  40 tonowy, rozpędzony TIR na tak wąskiej drodze, w zasadzie brak możliwości szybkiego wyhamowania... Kiedyś może dojść do tragedii...
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium