Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przeworsk, Cieplice, Sieniawa
Prawie dwumetrowe konopie w samym środku lasu
Nielegalną uprawę konopi indyjskich, znajdującą się na terenie kompleksu leśnego w Cieplicach, zlikwidowali policjanci z komisariatu w Sieniawie. Właściciela plantacji liczącej 52 krzewy udało się zatrzymać w ubiegłym tygodniu.
fot. KPP Przeworsk
Konopie indyjskie zlokalizowane na leśnej plantacji w Cieplicach miały niemal 2 metry wysokości.
28-letni mężczyzna został zatrzymany podczas prac pielęgnacyjnych przy nielegalnych roślinach. Sieniawscy policjanci zastali go na zlokalizowanej w lesie plantacji w czwartek, 4 sierpnia. Znajdowały się tam również środki pielęgnacyjne. W czasie przeszukania mieszkania zajmowanego przez wspomnianego mężczyznę ujawniono również 10,92 grama suszu konopi indyjskich. Były w nim także urządzenia i przedmioty służące do uprawy nielegalnych roślin.
fot. KPP Przeworsk
Rośliny i znalezione przy nich przedmioty służące do pielęgnacji zostały zabezpieczone przez policję i posłużą jako dowody rzeczowe w sprawie.
Wszystkie wspomniane przedmioty, jak i same rośliny zostały zabezpieczone i posłużą jako dowody rzeczowe w sprawie. Na podstawie podania policyjnym testerem potwierdzono też, że faktycznie była to uprawa konopi indyjskich. Właściciel nielegalnej uprawy przyznał się do winy. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Za uprawę konopi indyjskich grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium