Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Lubaczów
Pobili za paczkę papierosów
Pięciu mężczyzn podejrzanych o rozbój na obywatelu Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Pokrzywdzony trafił do szpitala.
fot. archiwum policji

W miniony piątek dyżurny lubaczowskiej jednostki został telefonicznie powiadomiony przez obywatela Ukrainy o tym, że został napadnięty przez pięciu mężczyzn. Do zdarzenia doszło tuż po północy w miejscowości Krowica Sama.

Jak ustalili policjanci, sprawcy najpierw jechali za samochodem mężczyzny, oślepiając go światłami. Gdy ten się zatrzymał, zajechali mu drogę i wysiedli z samochodu. Grożąc kluczem nasadowym i uderzając go, żądali wydania pieniędzy i papierosów. Cudzoziemiec nie miał przy sobie gotówki, ale posiadał paczkę papierosów, którą dał napastnikom. Wtedy ci odjechali.

Po kilku godzinach od zgłoszenia sprawcy – czterej mieszkańcy gminy Lubaczów i jeden mieszkaniec województwa pomorskiego w wieku od 20 do 29 lat – zostali zatrzymani. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium