Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region, Stuposiany
Strażnik graniczny uratował tonącą dziewczynkę
Do zdarzenia doszło 24 czerwca – w dniu zakończenia przez uczniów roku szkolnego. Teraz przyszedł czas na oficjalne podziękowania i gratulacje.
fot. Serwis SG Przemyśl
fot. Serwis SG Przemyśl

Po odebraniu świadectw mł. chor. SG Piotr Gac ze swoimi dziećmi pojechał na piknik dla uczniów. W pewnym momencie zauważył, że siedząca na brzegu stawu dziewczynka ześlizgnęła się i wpadała do wody. Dziecko zachłysnęło się  i zaczęło tonąć, szybko idąc pod wodę. Obserwujący zdarzenie zamarli. Funkcjonariusz natychmiast ruszył dziecku na pomoc. 

Nie było czasu na czekanie, bez namysłu wskoczyłem. Wiedziałem, że staw w najgłębszym miejscu miał ponad 1,6 m głębokości. Po wyciągnięciu na brzeg Oliwka była przestraszona, ale cała i zdrowa. W żadnym razie nie czuję się bohaterem, każdy widząc topiące się dziecko, jeśli tylko potrafi pływać, tak zareaguje – opowiadał mł. chor. SG Piotr Gac.

Mama uratowanej dziewczynki napisała do Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG list z podziękowaniami za postawę jego podwładnego. W odpowiedzi dziewczynkę z mamą i siostrą zaproszono na wizytę do komendy.

Podczas spotkania bohaterski funkcjonariusz otrzymał list gratulacyjny i nagrodę pieniężną, a sam przekazał obu siostrom specjalnie przygotowane prezenty.

fot. Serwis SG Przemyśl
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ździchu 31.175.158.64 01.08.2016
Pan chorąży chłop na schwał i kawał czerstwego chłopa a nie jakiś tam biszkopt-wycinek , no ale mamuśka hm, też niczego sobie
user
kolega 31.174.242.17 02.08.2016

Mamuśka ? to jednym szarpnięciem ręki obdarła by ci to cos ze skórki .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium