Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Jarosław
Drynda – charytatywny rajd startuje w sobotę
Trzecia edycja Charytatywnego Rajdu Pojazdów Zabytkowych i Klasycznych Drynda Globetrotter wyruszy z Jarosławia w najbliższą niedzielę. Dzień wcześniej uczestnicy zbiorą się w Radawie. Choć rajd jeszcze się nie rozpoczął, „dryndziarze” już zebrali prawie 7 tys. zł dla dzieciaków.
fot. Drynda
Zabytkowe i klasyczne samochody pojadą, by wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

– Tym razem będzie to podróż sentymentalna po rubieżach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, czyli obecnej Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Trasa rajdu poprowadzona została wzdłuż linii Bugu, malowniczymi, lokalnymi drogami. Jak co roku przejechane kilometry przełożą się na wymierną pomoc dla niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu – mówi Magdalena Tracz z zespołu Dryndy.

Uczestnicy charytatywnego wydarzenia zbierają się w sobotę, 6 sierpnia, w Radawie. W niedzielę rano przejeżdżają do Dworu Boratyn. Po odprawie około godz. 11.30 przejadą na jarosławski Rynek. Tam o godz. 14.45 zaplanowano start rajdu.

– Odwiedzimy Białystok, Augustów oraz Suwałki. Zobaczymy, co słychać w Wilnie. Zwiedzimy zamek w Trokach. Będziemy się kąpać w falach Bałtyku, na pięknych plażach w Parnawie, by w końcu świętować przybycie na metę rajdu w Tallinie. Na chętnych czekać będą jeszcze nieodległe Helsinki oraz niezliczone fińskie jeziora, a odważni pojadą jeszcze dalej na północ, do Laponii, by odwiedzić wioskę Świętego Mikołaja – wylicza M. Tracz. Już zapisało się 40 załóg liczących razem 110 osób, w tym 30 dzieci.

Szczegółowe informacje o rajdzie można znaleźć na http://drynda.org oraz śledzić go na profilu https://www.facebook.com/events/1190261034341134/.

fot. Drynda
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
GG 94.254.179.8 05.08.2016

Zazdroszczę 

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium