Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 116/2018, Czwartek 26 kwietnia 2018 r., Marii i Marcelego
Opublikowano
Lubaczów
Lubaczowskie dwójki odnowią sale dydaktyczne
W Szkole Podstawowej nr 2 i Publicznym Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie zostaną odnowione sale dydaktyczne oraz gimnastyczna dzięki pozyskanym funduszy Unii Europejskiej w wysokości 982 430,30 zł.
fot. UM Lubaczów
fot. UM Lubaczów

Inwestycja zakłada remont małej sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-szatniowym, przebudowanie łazienek dla chłopców wraz z toaletom dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo odnowione zostanie 9 sal dydaktycznych.

W Szkole Podstawowej nr 2 pracownie: przyrodnicza, matematyczna i języka polskiego zostaną wyposażone w tablice multimedialne, sprzęt laboratoryjny, przyrządy i urządzenia do obserwacji, pomiarów i doświadczeń oraz zestaw preparatów i odczynników. 

Ponadto w pracowni multimedialnej pojawią się kolumny, mixer i mikrofon, a w pracowni informatycznej – serwer sieciowy oraz komputery. Z kolei w Publicznym Gimnazjum nr 2 sala biologiczna, chemiczna, geograficzna, fizyczna i informatyczna zostaną wzbogacone o tablice multimedialne, komputery, projektory krótkoogniskowe oraz sprzęt laboratoryjny, przyrządy i urządzenia do obserwacji, pomiarów i doświadczeń oraz zestaw preparatów i odczynników.

Prace rozpoczną się we wrześniu br., zakończenie przewidziano na 15 września 2017 roku. Projekt dofinansowany z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Całość zadania pochłonie około 1 176 470,40 zł, z czego 15 % środków finansowych pochodzić będzie z budżetu miasta. 

fot. UM Lubaczów
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium