Życie Podkarpackie nr 08/2017 Życie Podkarpackie nr 08/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 56/2017, Sobota 25 lutego 2017 r., Wiktora i Cezarego
Opublikowano
Przemyśl
Nielegalne papierosy w piecu kaflowym
Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Korczowej ujawnili 5,5 tysiąca paczek papierosów oraz 20 litrów alkoholu produkcji ukraińskiej. Łączna wartość towaru to 72 tysiące złotych.
www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

23 lutego strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki AUDI.  Podróżował nim 54 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna figuruje w rejestrach jako osoba niepożądana na terenie naszego kraju.Był już czterokrotnie karany za przemyt towarów akcyzowych. Kilkukrotnie zmieniał swoje dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia) aby móc mimo zakazów przekraczać granice polsko – ukraińską.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej znaleźli w jego samochodzie prawie 5 tysięcy paczek papierosów. Ukryte były m.in. w miejscu przeznaczonym na zapasowe koło, w schowku na trójkąt ostrzegawczy a także pod dywanikami wewnątrz samochodu.

Podczas kontroli ujawniono, iż Ukrainiec wyjechał z jednej z posesji znajdującej się na terenie miejscowości Chotyniec.  W gospodarstwie należącym do 47 – letniego Polaka, funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli dodatkowe towary akcyzowe – papierosy i alkohol. Znajdowały się one w piecu kaflowym, w garnkach kuchennych, w wersalkach i w schowku pod węglem opałowym. Właściciel posesji był także wcześniej karany za przestępstwa skarbowe.

Zarówno Ukrainiec jak i Polak przyznali się do zarzucanych im czynów. Zatrzymany mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego – grozi im za to kara grzywny. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli 5 tysięcy złotych.

 

 

www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy zwracasz uwagę na oznaczenia na opakowaniach?
  • Nie mam na to czasu
  • Nie, bo nie rozumiem znaczenia symboli
  • Staram się zrozumieć informacje z opakowania, ale nie zawsze wiem, co oznaczają
  • Zwracam uwagę na symbole i potrafię je odczytać
nr 08/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium