Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Jarosław, Laszki
Jest akt oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami
Cierpienie zwierząt przetrzymywanych w tragicznych warunkach przez mieszkankę Laszek powinno się niedługo zakończyć. Do Sądu Rejowego w Jarosławiu wpłynął akt oskarżenia. Kobieta odpowie za rażące zaniedbania w przetrzymywaniu zwierząt. Grozi jej do 2 lat więzienia.
fot. Roman Kijanka
Tak wyglądały krowy w czasie, gdy właścicielka chętniej korzystała z pomocy i bardziej o nie dbała. Potem sytuacja się pogorszyła.

Sprawą zajmowała się jarosławska prokuratura po interwencji Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” w Przemyślu. Akt oskarżenia to efekt kilkuletnich działań wolontariuszek ze stowarzyszenia. Ich walki o los cierpiących krów, psów i kotów, którym właścicielka zgotowała dramat.

– Zwracamy uwagę na rażące zaniedbania w przetrzymywaniu zwierząt. Zarówno hodowlanych, jak i traktowanych jako domowe. Na ich niedożywienie, przetrzymywanie w małych pomieszczeniach na zbyt krótkiej uwięzi niepozwalającej na zachowanie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 29.07.2016

Nie przeginajcie , ideału nie ma  , ale   pojęcie " zbyt krótki    łańcuch " , jest pojęciem względnym .  To może zakrawać na zwykłą nagonkę , bo ktoś chce za psie pieniądze przejąć jej - zapewne  biednej  osoby  -  majątek . Kiedyś  jako  dziecko , gdy mieszkałem  w P- ślu ,   wyjeżdżając  na wycieczki  do okolicznych wiosek , widziałem  jeszcze  gorsze widoki , i jakoś nikomu nie przyszło do łba ,żeby nasyłać policję  czy jakąś inspekcję . Po prostu , ludzie stali się bardziej zachłanni , a Dekalog  /  X Przykazanie mówi   / ,  " Nie pożądaj domu bliżniego swego , ani żadnej innej rzeczy , która jego jest .   " . Co pomrocznośc jasna ogarnęła  co niektórych  czy  zachłannośc przsłoniłą  wiarę ojców  i zdrowy rozsądek .Wiem , wiem  , powiecie  ,że  zmieniły się czasy . Ale chyba nie aż tak ,żeby być skur..lem , lub zwykłą pazerną hieną.

user
ello 92.167.60.242 30.07.2016
Zwierzeta obiac opieka weteryniarza dsc jesc i wypuszczac na wolne pastwiska Ale przede wszystkim pomoc ludziom ktorzy z jakiegos powodu zaniedbali zwierzeta i pewnie siebie Pomoc dla ludzi i zwierzat 
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium