Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Przemyskie muzeum cudem Polski?
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zostało nominowane przez redakcję miesięcznika National Geographic Traveler do konkursu „7 nowych cudów Polski”.
fot. Paweł Bugira
Nowy gmach przemyskiego muzeum budzi różne opinie, ale w oczach organizatorów konkursu „7 nowych cudów Polskich” obiekt znalazł uznanie.

„Ponad 2 tys. eksponatów, dziesiątki odrestaurowanych obiektów plus nowoczesny sprzęt muzealny. Warte uwagi są zwłaszcza dzwony i fajki - których produkcją zajmowano się w Przemyślu od pokoleń” - tak redakcja opisuje przemyski kompleks muzealny, obejmujący gmach główny na placu Berka Joselewicza oraz Muzeum Dzwonów i Fajek na placu Niepodległości i Muzeum Historii Miasta w Rynku.

National Geographic Traveler wytypowało 32 miejsca, które zdaniem redakcji zasługują na wyróżnienie jako najciekawsze i najatrakcyjniejsze miejsca na terenie Polski. Teraz wszystko w rękach internatutów.

Aby zagłosować na swojego faworyta, należy wejść na stronę internetową www.7cudow.national-geographic.pl i oddać głos, wpisując swoje dane osobowe oraz podając krótkie uzasadnienie, dlaczego właśnie to miejsce powinno wygrać. Odpowiedź powinna zawierać od 20 do 200 znaków. Na autorów najbardziej oryginalnych i ciekawych uzasadnień czekają nagrody: torba sportowa i półroczna prenumerata miesięcznika National Geographic Traveler. Głosowaćc można do końca sierpnia.
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.11 28.07.2016

To coś powinno raczej dostać nominacje do wystawy robót spierdolonych czy coś w tym stylu. Były w tym miejscu fajne zielone planty, gdzie wystarczyłoby odnowić tą fontannę i posadzić jeszcze parę drzew tudzież krzewów, a tu nagle takie coś ?!? I na chooj to komu potrzebne, kto tam chodzi, że tak zgoła kolokwialnie zakończę ten komentarz ?!?

user
xx 31.183.235.176 28.07.2016

to szkaradne "coś" nigdy nie powinno było być wybudowane w sercu starego miasta , jak wydano pozwolenie na tą bryłę betonu,gdzie był konserwator zabytków ??  pasuje w tym miejscu jak pięść do nosa

user
a 94.40.44.230 29.07.2016

a mi się podoba 

user
mk 91.193.208.124 29.07.2016


"Subaru Tribecca I " ,  można zdjęcia   obejrzeć w internecie  , jak kto nie wie o czym mowa  . Miał opinię    , cytuje " taki brzydki ,że aż piękny" .  Z  pozoru   jest to niedorzeczność , ale jednak po przeanalizowaniu i dokładnym  obejrzeniu , okazuje  się  ukryte piękno. Tak , tak , piękno . Podobną analogię można odnieśc do tego Muzeum  .  W piękne  , stare  otoczenie kamienic   ,    wkomponowano    pozornie coś  " obcego" , ale to  tylko pozory  . Wysokość tego obiektu , jest zbliżona  do otaczających go  kamienic . Rozmachem  /szerokością / , imponuje .. Brak   nadmiaru    zbędnych   ornamentów i to daje całkiem dobry efekt wizualny, chyba większy  niż zaplanowali projektanci .

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium