Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Region, Dębica
Nietrzeźwi odjechali spod komendy. Policja podjęła pościg
W niedzielę, 24 bm., do komendy policji w Dębicy zgłosiło się dwóch mężczyzn, aby zbadać swój stan trzeźwości. Mimo, że wynik był pozytywny odjechali stamtąd samochodem. Policja udała się za nimi w pościg.
fot. KPP Dębica

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielę po g. 8. Podczas badania u obydwu mężczyzn, którzy przybyli na policję, w alcoblow zapaliła się czerwona lampka, oznaczająca, że pili wcześniej alkohol. Po opuszczeniu komendy wsiedli do volkswagena polo i odjechali. Jednak tę sytuację zauważył oficer dyżurny, który poinformował o tym policyjny patrol.

Kiedy kierowca zobaczył radiowóz przyspieszył, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Jednak na drodze, którą jechał w kierunku Żyrakowa, czekał już drugi radiowóz. Kierowcą volkwagena był 24-letni obywatel Austrii, zaś pasażerem 23-letni mieszkaniec Żarówki. Austriak został przewieziony na komendę i zbadany alkomatem, który wskazał 0,57 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na 3 lata, będzie musiał zapłacić 5 tys. zł na Fundusz Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także poniesie koszty postępowania sądowego.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę