Życie Podkarpackie nr 17/2017 Życie Podkarpackie nr 17/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 119/2017, Sobota 29 kwietnia 2017 r., Piotra i Pawła
Opublikowano
Region, Dębica
Nietrzeźwi odjechali spod komendy. Policja podjęła pościg
W niedzielę, 24 bm., do komendy policji w Dębicy zgłosiło się dwóch mężczyzn, aby zbadać swój stan trzeźwości. Mimo, że wynik był pozytywny odjechali stamtąd samochodem. Policja udała się za nimi w pościg.
fot. KPP Dębica

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielę po g. 8. Podczas badania u obydwu mężczyzn, którzy przybyli na policję, w alcoblow zapaliła się czerwona lampka, oznaczająca, że pili wcześniej alkohol. Po opuszczeniu komendy wsiedli do volkswagena polo i odjechali. Jednak tę sytuację zauważył oficer dyżurny, który poinformował o tym policyjny patrol.

Kiedy kierowca zobaczył radiowóz przyspieszył, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Jednak na drodze, którą jechał w kierunku Żyrakowa, czekał już drugi radiowóz. Kierowcą volkwagena był 24-letni obywatel Austrii, zaś pasażerem 23-letni mieszkaniec Żarówki. Austriak został przewieziony na komendę i zbadany alkomatem, który wskazał 0,57 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na 3 lata, będzie musiał zapłacić 5 tys. zł na Fundusz Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także poniesie koszty postępowania sądowego.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Weźmiesz udział w Bike Town 2017?
  • Tak, to świetna impreza
  • Jeszcze nie wiem
  • Nie, mam inne plany
nr 17/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium