Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Lubaczów
Czip dla psa lub kota z dopłatą miasta
Właściciele, których psy lub koty mieszkają na terenie miasta Lubaczowa, mogą skorzystać z możliwości ich zaczipowania w gabinecie weterynaryjnym Krzysztofa Kornagi przy ul. Krasickiego 8.
fot. Mariusz Kościuk

Akcję prowadzi Urząd Miejski w Lubaczowie Referat Rolnictwa Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, wspólnie z ww. gabinetem. Koszt zabiegu częściowo pokrywa UM w Lubaczowie, resztę – 25 zł – właściciel czworonoga. Czip umieszczony pod skórą zwierzęcia umożliwia identyfikację pupila, gdy się zgubi lub zostanie skradziony. W czipie znajduje się numer, któremu są przypisane dane o zwierzęciu oraz podstawowe dane właściciela. Gabinet współpracuje z Międzynarodową Bazą Danych Safe – Animal, która jest członkiem EUROPETNET – Europejskiego Systemu Danych z siedzibą w Brukseli. Po zaczipowaniu zwierzęcia lekarz weterynarii rejestruje pupila w Safe – Animal, wprowadzając numer mikroczipa oraz dane właściciela i zwierzęcia.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 26.07.2016

Nie bądżcie  naiwni   czy wręcz głupi . Tu nie chodzi o  dobro zwierzaka czy właściciela . To jest następny   zakamuflowany  , podstępny   sposób na inwigilacje  ludzi  po pretekstem "dbania   o nich. Wszechobecne kamerki  , pod pretekstem  niesienia pomocy i ułatwiania kierowcom życia  ,   inwigilująca  w samochodach nawigacja . I nikt juz nie kryje , że na podstawie  zapisów  , można  odtworzyć trasę przejazdu pojazdu , czyli właściciela  , w każdym praktycznie momencie . Jak w obozie koncentracyjnym  numery  pesel , nip, ,a teraz  następny dla naiwnych  krok -  czip  dla  zwierzaka . A wraz z nim dane właścicieciela  , / imię nazwisko , adres   , pesel  ,  nip  . Zapewne   dla zapijaczonych i przepitych mózgów  ,  jest to  ,co napisałem bez  znaczenia , ale  dla każdego  , chociaż trochę myślącego , sprawa jest jednoznaczna , kolejne wcielenie 'Wielkiego Brata".

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium