Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Jarosław, Wiązownica, Radawa
Chcą odwołać wójta Wiązownicy
Zawiadomienie o inicjatywie przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania wójta Gminy Wiązownica zostało przyjęte przez Komisarza Wyborczego w Przemyślu. Trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem.
fot. Roman Kijanka
– Chcemy współdecydować o sprawach wsi – mówią (od lewej) Władysław Pacyniak, Bogusław Adamiec i Józef Pietryna, współinicjatorzy referendum.

Głównym zarzutem podnoszonym przez inicjatorów referendum jest odsuwanie mieszkańców od współdecydowania o sprawach wsi. Wójt uważa, że stający za wnioskiem stanowią nieliczną grupę mieszkańców, a ich zarzuty nie mają potwierdzenia.

Zaczęło się od sprzedaży działek w Radawie

W 2007 r. gmina za zgodą mieszkańców Radawy zdecydowała o sprzedaży około 130 działek wyodrębnionych z mienia komunalnego. Problem się pojawił, gdy zaczęły wpływać pieniądze od nowych właścicieli. – Chcieliśmy, jako wieś, współdecydować o ich przeznaczeniu. Usłyszeliśmy, że nam nic do tego (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
19 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Wojtek 95.160.152.190 20.07.2016

a co z referendum w sprawie odwołania waszego księdza, któremu przeszkadzają piłkarze?

user
miodnybronio 5.173.222.82 20.07.2016
jak powołają na wójta Kazika "Gulę" i na sekretarkę Maryśkę to mają nasze głosy poparcia
user
Jaroslawiak 37.249.29.219 20.07.2016

Przecież ci goscie na zdjęciach to dzięki wójtowi żyją.. ten w srodku ma swoj niezły biznes...wiec nie rozumiem...jak.by nie wójt to radawa byla by zwykła wsia z bajorem na srodku..a tak rozkwita ...poknijcie sie w te siwe pisowskie pały...

user
Q 94.40.44.230 20.07.2016
TYM LUDZIOM TO CHYBA WÓDA ROZUM ODEBRAŁA
user
iwona 31.128.9.13 21.07.2016

wojt  za duzo zrobil ale znajdzie sie taki ktos i musi to zniszczyc te pomysly referendalne to glupota i kto to zaplaci panowie na zdjeciu WSTYD

user
Bolek 31.128.8.69 21.07.2016
panowie z fotografii co reprezentujecie sobą nic  popatrzcie w lustro   w środku mer  po lewej przybłęda  po prawej  stuletnia mumia  biorą się za referendum   śmiech na całe  województwo  o czym mówicie panowie  już mieliście swoje pięć minut  sołtysie ustąp  z honorem zachowaj  odrobinę godności   i jeszcze jedna mała prośba nie powołuj się na mieszkańców  bo większość  cię nie popiera i niemów  w ich imieniu tylko w swoim  już niedługo utracisz moc.
user
przyjaciel Radawy 93.105.181.99 23:34:18 06-08-2016
BRAWO PANOWIE :) JESTEŚMY Z WAMI I JESTEŚMY Z WAS DUMNI :) NIE CHOWAJĄ  GŁOWY W PIASEK I NIE SĄ PODPORZĄDKOWANI I UZALEŻNIENI OD WÓJTA JAK CO PONIEKTÓRZY MIESZKAŃCY :) IWONA PISZE O WSTYDZIE, JAKI WSTYD ??? DUMA I JESZCZE RAZ DUMA I GRATULACJE ZA ODWAGĘ I CIESZY MNIE TO ŻE SĄ JESZCZE JACYŚ LUDZIE KTÓRZY WALCZĄ O SWOJA GODNOŚĆ I SWOJE MIEJSCE ZAMIESZKANIA :) JESZCZE RAZ UKŁONY DLA WAS I SZACUNEK

przyjaciel Radawy
user
Bronek 31.128.8.69 05.08.2016
oglądałem obrady waszej słynnej sesji panie rożek zachowujesz się pan jakbyś miał owsiki  a w paluszki trzeba było wziąć  swojej baby kukiełki bo to ty robiłeś największy teatr  mądrzysz się choć głupi jesteś jak but. Myślisz że jak masz pół licencjatu jarosławskiego to jesteś kim nikim! chwalisz się podpisami na referendum przeciw wójtowi macie 1000 podpisów już to widzę mój sąsiad sam podpisał za 5 osób których niema bo pracują w Anglii pytam go to poco podpisałeś a on bo tak kazał stary alkoholik.  martwisz się radawę   niepotrzebnie  oni sobie poradzą bez szulanów   panie rożek  macie nadzieje  że zrobicie pucz i przejmiecie władze  w gminę  i radawę  a tym dwóm  z radawy obiecałyście posady im i ich rodzinom   zapomnijcie może i  z pana kawał chłopa głowę ma pan dużą mózgu zero  pańska praca to teatrzyk  i tej pani Baśka która była 500 kilom poza domem  trzeba było za sponsorować tanie linie lotnicze  a pani Ani i pani Renacie szacun za odwagę i prawdę.
user
Xyz 94.254.226.131 06.08.2016
Wypowiadają się tu chyba osoby, które nie mają pojęcia co się dzieje w Radawie. Wójt to człowiek bez kultury. Obraża mieszkańców. Wystarczy obejżeć sesje. A zastraszanie ludzi to nie jest rozwiązanie godne wójta.
user
mieszkaniec-nie mieszkaniec 31.128.8.200 06.08.2016
Inicjatorzy referendum i ich chore ambicje, doprowadziły do tego, że teraz wstyd się przyznać, że jest się mieszkańcem Radawy. Każdy zdrowy na umyśle człowiek widzi, ile w Radawie zostało zrobione, że jest ona na nowo perełką gminy, ciągle doinwestowywaną.  Dlatego, argumenty pod tytułem, że wójt źle gospodarzy, są z d..py wzięte.  Niech Ci panowie spojrzą na siebie, ile zdziałali do tej pory?? Pan sołtys co takiego zrobił (oprócz tej szopki z referendum)??? a główny doradca sołtysa, który przepił kanalizacje dla Radawy kilka lat temu, teraz prężny działacz, tylko przykro, że znów ze szkodą dla Radawy...
user
mieszkaniec 93.105.181.99 23:46:54 06-08-2016
Nie wiem komu jest wstyd że jest z Radawy bo ja akurat jestem bardzo dumny z Sołtysa i z tego że jestem z Radawy i jest dużo mieszkańców takich jak ja :) oczywiście jest grupa ludzi która jest uzależniona od wójta (min.mają pracę itd.)  i niestety ze smutkiem to stwierdzam muszą robić tak jak wójt im zagra :(  i myślę że większość negatywnych komentarzy piszą właśnie te osoby :)jest to przykre, że ocenia się ludzi za wygląd :( osoby które krytykują ludzi za ich wygląd mają ze sobą jakiś problem, chyba nie lubią patrzeć w lusterka :)  Jestem dumny za ich odwagę, jestem dumny że są jeszcze ludzie w tej wsi którzy walczą o dobro mieszkańców :) DUMA PANOWIE I JESZCZE RAZ DUMA OBY TAK DALEJ , WALCZCIE I NIE PODDAWAJCIE SIĘ :)
user
Bronek 31.128.8.69 07.08.2016

rodzina sołtysa jest duża może różne bluźnierstwa   pisać  pan doradca też ma gromadę  w domu  która to lata na zmianę razem z nim a ostatnio zamieszkali u sołtysa  śmiechu warte chyba zapomnieli że są pionkami w ręku szulanów  panu sołtysowi po ZWALENIU  WÓJTA OBIECALI STOŁEK A PANU DORADCY GŁÓWNEGO ARCHITEKTA GM. WIĄZOWNICA  to mrzonki szulany nie lubią się dzielić   nie macie godności ani honoru ale to norma u takich jak wy  zatem do zobaczenia 21 tylko się nie zaplujcie do tego czasu 

user
pani 31.128.8.198 09:53:10 29-08-2016

i kto tu pisze bluźnierstrwa!

user
Przyjaciel 31.128.8.69 07.08.2016
Cześć Boguś  znamy się dobrze dlatego pozwalam sobie tak napisać czytam to wszystko i obserwuję od siebie powiem odpuść wiem że przegrasz referendum  oszczędź  sobie i swojej rodzinie stresu ,i nie ucz swoich dzieci agresywnych zachowań jesteś super gość tylko się pogubiłeś odetnij od siebie grubą kreską Józka Pietrynę z rodziną bo robią ci brudną robotę są nieszczerzy wobec ciebie to moja rada kiedyś  przyjadę i popatrzę ci prosto w oczy powodzenia. Pozdrów żonę ;)
user
przyjaciel Radawy 88.156.132.184 22:00:08 07-08-2016

Cóż za hipokryzja Przyjacielu Bogusia:) tak dobrze się znacie że aż rady przyjacielskie i pozdrowienia dla żony przekazujesz w taki sposób. Mieszkańcy Radawy nie dajcie się tej niewoli XXI wieku jaka panuje w Radawie u co poniektórych. Niech wygra sprawiedliwość i mam nadzieję że 21 tak się stanie. Powodzenia Wam życzę i kłaniam się nisko Panom na zdjęciu, niech wygra sprawiedliwość

user
Nietutejszy 31.128.8.69 08.08.2016

radawianie dajecie niezły cyrk ubaw po pachy  jesteście zaściankowi  dulska przy waszym sołtysie to porządnicka  z niecierpliwością czekam na referendum  by zobaczyć kto pojedzie na taczkach  radawianie broncie  radawy i nie oddajcie jej w rządy panom ze zdięcia  kibicuje

user
mieszkaniec-nie mieszkaniec 31.128.8.200 09.08.2016

Przyjacielu Radawy (zapewne z Mołodycza), taki jesteś dumny z tych Panów, jacy to odważni, że nie chowają głowy w piasek... Tylko ciekawe, gdzie byli w sobotę (06.08), jak była telewizja na ośrodku GOWiR. Pan sołtys został poproszony o udział w wywiadzie i komentarz całej tej sytuacji, i co?? i zwyczajnie stchórzył!!! Skoro jest tak przekonany o słuszności swych działań, dlaczego nie wystąpił publicznie, przed tv, mieszkańcami i turystami? I gdzie ta odwaga pytam się? Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd!!!

user
Radawiak 31.128.8.69 09.08.2016

apel do tych mieszkańców radawy którym dobro radawy i jej sąsiadów leży na sercu pójdżcie 21 zagłosować  głosujcie zaodwołaniem mówię to wprost  bo radawa i zalew to jedno a nie jak oni myślą że radawa to dziura a zalew wójta  to nieprawda  wójtem kiedyś będzie     ktoś  inny mam nadzieje że równie mądry a zalew nadal będzie gminny . i nadal będzie wizytówką radawy i gminy Wiązownica a nie oddany w prywatne ręce i wtedy będziemy zaglądać tylko przez siatkę. nie dajcie się zbałamucić wiem pewien pan stawia nawet  i rozdaje bimberek za głos dla nich nie dajcie się skusić albo wypijcie i zróbcie swoje zagłosujcie za odwołaniem sołtysa. jeszcze jedno może im zrobimy tą drogę do surmaczówki bo tam jeszcze wszyscy ci panowie mają łąki jakby była piękna droga  to  byłby  handel działkami  bo tyle im zostało z ojcowizny a tu dupa drogi brak no i robią referendum . kto rozumny to wie jak zagłosować. pomyślcie nad tym powodzenia  jestem za radawą i radawiakami.

user
cetulak 31.128.8.69 10.08.2016

brawo radawiacy tak trzymajcie nie oddajcie swojej wioski kilku sprzedawczykom walczcie  o wójta o zalew o czystą radawę i  o sąsiednie małe wioski takie jak nasza cetula . jesteśmy z wami szkoda, że niemożemy wam pomóc głosując . trzymamy kciuki 21 powodzenia . radawiacy nie dajcie plamy odwołajcie sołtysa i jego klikę.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium