Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Lubaczów
Święto Policji w Lubaczowie [ZDJĘCIA]
15 lipca miały miejsce uroczyste obchody lubaczowskiej policji. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyło się wręczenie awansów z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Zbigniewa Sowy dla 27 policjantów.
fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

Tegoroczne obchody rozpoczęły się dzień wcześniej uroczystą mszą świętą w intencji policjantów i pracowników policji w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Mszę odprawił Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. kan. Andrzej Stopyra. Następnego dnia w Sali Koncertowej była uroczysta zbiórka, której przewodniczył Komendant Powiatowej Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszyk. W swoim przemówieniu podziękował policjantom za trud codziennej służby, pracę i poświecenie. Słowa uznania padły także dla pracowników policji, władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych.

Najważniejszą częścią uroczystości było mianowania na wyższe stopnie służbowe. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. Insp. Zbigniew Sowa oraz lubaczowski Komendant Powiatowej Policji Grzegorz Błaszyk wręczyli awanse na wyższe stopnie 27 funkcjonariuszom w tym 1 w korpusie oficerów starszych, 1 w korpusie oficerów młodszych, 23 aspirantów, 2 podoficerów.

Przedstawiciel wojewódzkiej instytucji Zbigniew Sowa podkreślił, że powiat lubaczowskie należy do najbezpieczniejszych w województwie.

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium