Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2017, Piątek 20 października 2017 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Przemyśl, Hermanowice
Obchodzili imieniny książki
Do jak najczęstszego sięgania po książki zachęcali niedawno uczniowie Zespołu Szkół w Hermanowicach im. ks. Jana Twardowskiego. W murach wspomnianej szkoły odbyły się „Imieniny Książki” – wydarzenie integrujące środowisko i promujące czytelnictwo.
fot. ze zbiorów szkoły
Najmłodsi członkowie szkolnej braci z klas 0 – 3 zabrali uczestników wydarzenia w bajkową podróż pociągiem, który zatrzymywał się na zaczarowanych stacjach.

Spotkaniu, w którym wzięli udział przedstawiciele szkolnej społeczności, wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk, radny gminy Zbigniew Czerniak, sołtyska wsi Stanisławczyk Krystyna Gołębiowska, a także liczni przybyli rodzice i mieszkańcy okolicznych miejscowości, przyświecało hasło „Książki Naszych Marzeń”. Swoje ulubione lektury zaprezentowali na nim uczniowie klas: IV, V i VI, a znalazły się wśród nich takie pozycje czytelnicze, jak: Mikołajek i inne chłopaki, Chłopcy z Placu Broni czy W pustyni i w puszczy. Było też głośne czytanie baśni braci Grimm w wykonaniu dyrektor placówki Grażyny Hataś oraz prezentacja uczniów gimnazjum na temat zalet czytania książek i ich pozytywnego wpływu na rozwój młodego człowieka. Muzyczną oprawę całego wydarzenia zapewnił szkolny chór, a najmłodsi członkowie szkolnej braci z klas 0 – 3 zabrali wszystkich w bajkową podróż pociągiem, który zatrzymywał się na zaczarowanych stacjach. Miejmy nadzieję, że wspólny wysiłek włożony w przygotowanie imprezy się opłaci i w te wakacje młodzież chętnie sięgnie po książki.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium