Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl
Przeszli 380 km. Pątnicy już na Jasnej Górze
Po pokonaniu prawie 380 km uczestnicy XXXVI Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki dotarli dzisiaj, 15 bm. na Jasną Górę.
fot. zbiory własne
Pielgrzymi, którzy prawie 2 tygodnie temu wyruszyli z Przemyśla i kilku miejscowości archidiecezji przemyskiej, w piątek, 15 bm. dotarli do celu.

Tegoroczna pielgrzymka, która 4 bm. rozpoczęła się w Przemyślu przebiegała pod hasłem „Błogosławieni miłosierni”. Jej trasa podzielona była na 12 dziennych etapów, a te z kolei na krótsze odcinki o długości 5 – 7 km. W drodze do celu pątnicy omijali ruchliwe szosy i miasta, kierowali się zaś ku rozsianym w terenie sanktuariom maryjnym, kościołom parafialnym i innym ośrodkom kultu religijnego. Trasa wiodła przez ar­chidiecezjalne sanktuaria maryjne: Tuligłowy, Jodłówkę, Hyżne, Borek Stary, w diecezji rzeszowskiej przez Niechobrz, w diecezji tarnowskiej przez Luszowice i Dąbrowę Tarnowską. Po przekroczeniu Wisły szlak prowadził przez diecezję kielecką: Stary Korczyn i Opatowiec, Dzia­łoszyce, Książ Wielki, Sokolniki. W archidiecezji częstochowskiej trasa pielgrzymki weszła na Szlak Orlich Gniazd. Przebiegał m.in. przez Olsztyn.

Dzisiaj około godziny 9.45 poszczególne grupy: św. Jacka, św. Kazimierza i św. Józefa Sebastiana Pelczar z Przemyśla, św. Brata Alberta z Jarosławia, św. Rafała Kalinowskiego z Przeworska, bł. Marii Ledóchowskiej z Leżajska, św. Urszuli Ledóchowskiej z Łańcuta, św. Jana z Dukli z Krosna, św. Andrzeja Boboli z Leska i św. Wojciecha z Brzozowa, weszły na plac przed Jasnogórskim Szczytem. Po krótkiej modlitwie pątnicy skierowali się do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej.


0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium