Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 339/2016, Niedziela 4 grudnia 2016 r., Barbary i Piotra
Opublikowano
Przemyśl
Nienawiść to trwanie w śmierci
W ubiegłą niedzielę, 10 lipca, podczas mszy i panachydy w soborze greckokatolickim pw. św. Jana Chrzciciela padło wiele ważnych słów nawiązujących do eskalacji zjawisk ksenofobicznych i zakrawających na rasizm, z jakimi ostatnio mamy do czynienia w Przemyślu.
fot. Jacek Szwic
– Módlmy się, żeby nie było nienawiści – mówił arcybiskup Jan Martyniak.

Ksiądz Bogdan Stepan podczas mszy odczytał apel Światosława – arcybiskupa większego kijowsko-galicyjskiego, ojca i zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego oraz biskupów kościoła greckokatolickiego w Polsce, skierowany do wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o modlitwę za wszystkie ofiary konfliktu polsko-ukraińskiego. „Prosimy, aby w niedzielę, 10 lipca, podczas upamiętnienia pamięci ofiar Tragedii Wołyńskiej 1943 roku, odprawić nabożeństwa żałobne (panachydę) za tych wszystkich, którzy w ciągu stuleci zginęli w wyniku konfliktów polsko-ukraińskich” – napisali hierarchowie. W apelu przypomnieli też słowa, które piętnaście lat temu, 27 czerwca 2001 roku we Lwowie, przed Boską Liturgią współcelebrowaną przez Papieża Jana Pawła II (...)

fot. Jacek Szwic
W mszy i panachydzie uczestniczył zastępca prezydenta Miasta Przemyśla Grzegorz Hayder.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
tre43w 31.174.194.29 14.07.2016

Wybaczamy i prosimy o wybaczenie


    https://www.youtube.com/watch?v=x3unWJsdOxE

user
SOAD 94.40.75.10 14.07.2016

''Od niepamiętnych lat z mięsa gotowanego w garnku sączą się  nienawiści i złości tak trudne do powstrzymania. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego są na świecie kataklizmy wojen i oręża, wsłuchaj się w żałosny krzyk dochodzący o północy z rzeźni'' - PHILIP KAPLEAU

user
SOAD 94.40.75.10 14.07.2016
EWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.BLOX.PL
user
sekwoja 195.117.119.7 14:05:46 15-07-2016

Weganin to termin staro Indiański .Oznacza w dosłownym tłumaczeniu - " Dupa nie myśliwy ! ".

user
WE 31.128.9.30 14.07.2016

NIE TRAGEDII PANIE GREKOKATOLIK TYLKO LUDOBÓJSTWA NA NIEWINNYCH CYWILACH Z ZAWIŚCI ZAZDROŚCI KTÓRA GOŚCI NA UKRAINIE PO DZIŚ DZIEŃ JAK I POPIERANY PRZEZ WAS BANDEROWYM. CO NIE JEST ZAKAZANE JEST DOZWOLONE WSTYD DLACZEGO NIE CZYTACIE O TYM W CERKWI JAK CAŁY ŚWIAT WAS UPOMINA CO DO ULIC BANDERY ETC

user
Kocur 185.18.134.24 14.07.2016
500 tys Polaków wymordowanych na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.
Budowanie pomników zbrodniarzom na terenie Ukrainy. 
Zakłamywanie historii!


user
SOAD 94.40.75.10 14.07.2016

''W chwili obecnej cywilizowane narody utzymują tak wiele rzeźni dla zabijania niewinnych zwierząt. Gdy wrogowie atakują jakiś naród i dokonują masowej rzeźi jego obywateli, wówczas masakrę tę nalezy uważac za reakcję za grzeszne działania tych obywateli. Takie jest prawo Natury'' - PRABHUPADA

 

YOUTUBE.COM - DRASTYCZNE SZOKUJĄCE. I TY BIERZESZ W TYM UDZIAŁ

 

YOUTUBE.COM - TOI LUZJA  - MIĘSO ZABIJA

 

YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM

user
tomek 46.174.214.4 14.07.2016

Dlaczego wy ukraińcy nie potraficie nazwać rzeczy po imieniu i LUDOBÓJSTWO WOŁYŃSKIE nazywacie "tragedią" wołyńską? Z tragedią mamy do czynienia jak ktoś ginie w wypadku, jak ktoś kogoś przecina piłą to jest ludobójstwo i to w najgorszej postaci. Nawet duchownym nie przejdzie przez gardło słowo ludobójstwo. Na zakłamywaniu historii niczego nie osiągniecie.

user
terws 31.174.194.29 14.07.2016

Wypadałoby najpierw przeprosić za wymordowanie 200 tyś Polaków święconymi piłami i siekierami w cerkwiach greckokatolickich

user
Kocur 185.18.134.24 23:24:23 14-07-2016

Liczba ofiar tej rzezi nie jest znana. Spotkałem się z liczbami:


100 tys.

130 tys.

200 tys.

250 tys.

500 tys.


Ciekawe kiedy Ukraina pozwoli na zbadanie tego ludobójstwa.

user
melod 188.146.5.235 15.07.2016

Ciekawe kiedy Ukraina pozwoli na zbadanie tego ludobójstwa? Odpowiadam: wtedy, kiedy Przemyśl stanie się stolicą PRL - Podkarpackiej (albo Przemyskiej; jak kto woli) Republiki Ludowej. 

user
??? 31.174.194.29 11:24:18 15-07-2016

?????

user
SOAD 94.40.75.10 15.07.2016

''A MIĘSO Z ZABITYCH ZWIERZĄT BUDUJE W CIELE CZŁOWIEKA JEGO WŁASNY GRÓB. ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM, KTO ZABIJA, ZABIJA SAM SIEBIE, A KTO SPOŻYWA MIĘSO Z ZABITYCH ZWIERZĄT, SPOŻYWA WCIELENIE ŚMIERCI'' - Jezus Chrystus - Esseńska ewangelia pokoju

user
mk 91.193.208.124 24.07.2016

Łatwo się mówi o wybaczaniu  , "tragedii"  . Ale trzeba rzeczy nazwać - nawet gdy są niewygodne   czy wstydliwe- po imieniu . Czyli ludobójstwo , bo tak w rzeczy samej było . Jeśli by jemu ktoś wymordował  rodzinę , też   przemawiałby takim samym tonem . ? WĄTPIĘ  I TO BARDZO .

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę