Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Lubaczów
Nie mamy powodów, żeby się biczować
Podczas ostatniej sesji rady powiatu lubaczowskiego radni z koła PiS nie udzielili absolutorium staroście lubaczowskiemu Józefowi Michalikowi. Uzasadnienie otrzymaliśmy od przewodniczącego Klubu Radnych PiS Henryka Goraja. Treść pisma postanowiliśmy je skonfrontować z opinią starosty.
fot. Marcin Materniak
W tamtym roku odnowiliśmy sporo dróg. Przeszły trzy nasze duże wnioski. Dlatego uważam, że nie mamy powodu, żeby się biczować – mówi starosta powiatu lubaczowskiego Józef Michalik.

Radny Henryk Goraj zarzuca panu niegospodarność...

– Jeżeli ktoś mówi, że źle gospodarzymy, a nie ma na to dowodów, to jest to po prostu kłamstwo. Na koniec roku wypracowana została niewielka nadwyżka w wysokości około 300 tysięcy, nie pogłębiliśmy deficytu ani zadłużenia. Nasze zadłużenie jest bezpieczne i wynosi 32 procent, a możemy zadłużać się do pułapu 60 procent.W tamtym roku odnowiliśmy sporo dróg. Przeszły trzy nasze duże wnioski. Dlatego uważam, że nie mamy powodu, żeby się biczować.

Co z pańską deklaracją o chęci odłączenia się powiatu lubaczowskiego od województwa podkarpackiego?

– Ja jedynie się odniosłem do środków w kwocie 22 miliardów złotych, które zostały rozdysponowane, a były w kontrakcie rządu z samorządem. Pominięto nie tylko nasz powiat, ale i inne powiaty z dawnego województwa przemyskiego. Środki poszły na Rzeszów, Mielec, Stalową Wolę. Tutaj (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
uważny obserwator 83.24.57.13 14.07.2016
No tak, wiecznie ta sama zdarta płyta - nie gospodarny włodarz Powiatu i jedyny sprawiedliwy wszystko i wiecznie krytykujący radny bezradny Goraj z Dzikowa, ten jałowy spór tych dwóch u większości bezstronnej części społeczności wywołuje odruch wymiotny. Jak długo jeszcze?
user
Majka 5.172.247.247 14.07.2016

Wiadomo PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Jarek 195.116.41.6 17.07.2016

No tak wszytkiemu winny Radny Henryk Goraj jacy teraz sa fachowcy w starostwie w Lubaczowie jakie cudowne projekty pisza ile to punktow dostaja za projekty dzieki tym cudownym projektom powstanie boisko i sale dydaktyczne w LO Lubaczow remont drogi Oleszyce Cewków a gdzie byli ci cudotwórcy jak Wojewoda a nastepnie Marszałkiem był nasz rodak z Powiatu Mirosław Karapyta A to ze Pan Goraj jezdzi po Urzedach Marszałkowskim Wojewódzkim to cisza POWIEM TAK TO DZIEKI INICJATYWIE PANA GORAJE TE PROJEKTY UZYSKALY POPARCIE PANIE GORAJ TAK TRZYMAJ PSY NIECH SZCZEKAJA A KARAWANA NIECH JEDZIE DALEJ Staroscie brakuje jeszcze takiego odznaczenia za zasługi jak znak drogowyuser
realista 80.51.20.90 10:55:52 21-07-2016

Pan Henryk Goraj jest radnym powiatowym trzecią kadencję i nic nie zrobił dla tego powiatu i swoich gmin tylko " walczy" ze starostą. Jakie korzyści ma z tego społeczeństwo? odpowiedz sobie sam.

Liczą się czyny a nie słowa.

Projekty przeszły za punkty a nie za popracie.

Widzę ,że radny powiatowy teraz będzie sobie przypisywał wszystkie zasługi jak będą przechodzić projekty z gmin i powiatu a jak go ktoś nie " pochwali" to zaraz się " poskarży" w Kresowiaku jak on cięzko pracuje a nikt tego nie zauważa.

Wydaję się ,że P. Goraj  jest troszeczkę oderwany od rzeczywistości.

user
Piotr 77.254.243.55 17.07.2016

Pan starosta chwali się tym co należy do jego obowiązków, to jakby rolnik chwalił się tym, że wywiózł obornik w pole. Ks. kan. mgr Andrzej Stopyra  podsumowując wizytę duszpasterską w naszych domach (dla niezorientowanych jest to tzw wizyta "po kolędzie" ) powiedział, że z Lubaczowa wyjechało 25% mieszkańców i już nie wróci. To jest efekt rządów niezniszczalnego XX. Czyżby powiat lubaczowski był przygotowywany pod zasiedlenie przez Ukrainców?  Dobrze, że jest opozycja. Powiat to nie PGR  czekający na propagandowe dotacje. Temu Panu już czas najwyższy podziękować.

user
MM 178.43.114.169 18.07.2016

Pan starosta rządzi już 18 lat i co ?. Parę kilometrów dróg czy też inwestycje w budynkach należących do starostwa, nie stanowią podstawy do stawiania mu pomników. Podstawowe pytanie brzmi gdzie są nowe miejsca pracy i inwestorzy. W starostwie panuje bałagan i przerost formy nad treścią. Ludzie tam zatrudnieni na fikcyjnych, wirtualnych stanowiskach po jedynie słusznej linii, powinni dla własnego dobra zająć się obsługą ciągnika a nie zatruwaniem powietrza w starostwie.

user
Stanisław 83.24.68.145 18.07.2016

Brawo radni PiS za odważną ocenę pracy Pana Starosty. Radni PSL -opamiętajcie się i wspólnie z Radnymi PiS odwołajcie szkodnika.  

user
Obiektywny 88.199.233.30 19.07.2016

Przy takim zarządzaniu przez aktualnego starostę, gdy powiat się nie rozwija, to  Lubaczów może utracić nawet status miasta powiatowego, może to być np. Cieszanów, tam coś się dzieje.  Dajmy władzę w mądre ręce i otwartą głowę.

user
J23 195.116.41.22 19.07.2016

jeśli chodzi o promocje powiatu i z tym związane wydawnictwa historyczne folklorystyczne itp to ok. Ale np Kurier Lubaczowski to towarzystwo wzajemnej adoracji i wazeliniarstwa. Starosta wypowiada się że młodzi wyjeżdżają za granice a wyjeżdżają ci bardziej ambitni a mierni na stołkach PSL hamują rozwój powiatu.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium