Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Jest akt oskarżenia dla złodzieja relikwiarza
Za kradzież relikwiarza i obrazę uczuć religijnych odpowie przed sądem mieszkaniec Przemyśla. Tutejsza Prokuratura Rejonowa zakończyła prowadzone w jego sprawie śledztwo. Grozi mu od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.
fot. zbiory własne
Do nadsańskiego miasta relikwie ojca Pio sprowadzono w 2009 roku z San Giovani Rotondo, gdzie spoczywa zmarły 23 września 1968 roku ten jeden z najbardziej znanych świętych Kościoła katolickiego.

Relikwiarz mający formę skrzyżowanych dłoni, w którym umieszczono zaschnięte krople krwi włoskiego stygmatyka ojca Pio, zrabowano w pierwszych dniach grudnia 2015 roku. Wówczas nieznany sprawca zabrał je ze specjalnej wnęki w prezbiterium kaplicy miejscowego Wojewódzkiego Szpitala. W marcu br. o miejscu przechowywania relikwiarza 29-letni przemyślanin powiadomił szpitalnego kapelana. Jak się później okazało miał związek z kradzieżą. Policji powiedział, że zabrał świętość licząc na zysk. Ostatecznie nikt nie chciał od niego odkupić relikwiarza zdjęcia, którego zdjęcia były licznie publikowane w mediach.

– Dokonując tej kradzieży oskarżony odpowie także za przestępstwo obrazy uczuć religijnych ustalonych osób – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. – Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
SOAD 94.40.75.10 14.07.2016

YOUTUBE.COM - PRZEPOWIEDNIA OJCA PIO

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium