Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl, Region
Zanim podejmiesz pracę wakacyjną
Szukasz pracy? Masz wątpliwości i obawy związane z prawidłowym wyborem? Bądź rozważny! Rozmowa z Beatą Ochenduszką, kierowniczką Centrum Aktywizacji Zawodowej, działającego przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu.
– Rzetelna, dokładna i kompletna – to cechy dobrej oferty pracy – podkreśla kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej, działającego przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Przemyślu Beata Ochenduszka.

Czy są oferty wakacyjnej pracy dla młodych?

Beata Ochenduszka: – Powiatowy Urząd Pracy nie posiada ofert pracy sezonowej. Dla ludzi młodych, szukających pracy wakacyjnej,  oferty posiadają Centra Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy w Przemyślu. My mamy pracę na czas określony, stałą, ale wiążącą się z umową o pracę.

Czy osoby pomiędzy 16 a 18 rokiem życia mogą pracować?

– Jak najbardziej. Reguluje to kodeks pracy. Młodociany traktowany jest jak normalny pracownik – obowiązuje go minimalne wynagrodzenie. Niepełnoletniemu pracownikowi przysługuje 30-minutowa przerwa po 4,5 godzinach pracy. Czas odpoczynku liczy mu się jako (...)

Są tam także oferty pracy za granicą z EURES-u (Europejskie Służby Zatrudnienia – sieć, której celem jest świadczenie usług na rzecz poszukujących pracy i pracodawców w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego – przyp. red.). Ofert szukajmy też w gazetach lokalnych. Praca zagraniczna oferowana przez tę sieć jest sprawdzona przez Wojewódzki Urząd Pracy. Można tam znaleźć wszystkie potrzebne informacje: gdzie jest dana firma, jakie wymagania stawiają pracodawcy, jakie jest wynagrodzenie i warunki pracy, oraz kiedy i gdzie odbywa się rekrutacja.
fot. Miłosz Wilgucki
Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej, Beata Ochenduszka.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
petent 31.183.242.21 30.12.2016
ja jakie my mamy wstretne urzedniczki ta to ma z 60 lat
user
xx 31.183.235.176 30.12.2016

...."""Są tam także oferty pracy za granicą z EURES....""' tak,tak  co najlepsze i lepsze z ofert lądują jak zawsze dla   ""swoich rodzinnych,znajomków przydupasów i pociotków...."" dla reszty ochłap lub nic .
Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej plecie takie farmazony , że aż mi jej żal.

user
Anna 31.183.242.21 04.01.2017

Te wszystkie informacje znajdziemy w internecie,bo z tego co pamiętam,to już od 2013 prowadzone są kampanie [zanim podejmiesz prace] więc szkoda gazety zaśmiecać powtórkami z przerobionych tematów.Ani nowe działy otwarte dla bezrobotnych nic nie zmienią,bo to dla urzędników ,by więcej za minimum swojej pracy zarabiali i tylko na palcach można policzyć pracowitych i rzetelnych urzędników,a ta cała farbowana lisica własnymi słowami powtórzyć tego by nie powtórzyła.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium