Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Półkolonie w MDK dobiegły końca. Osiedlowe zajęcia trwają. Trenerzy szukają sposobów na nudę [ZDJĘCIA]
W ciągu 2 pierwszych tygodni letniej przerwy w nauce ponad 90 dzieci z Przemyśla uczestniczyło w półkolonii organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury. Ci, którzy nie skorzystali z tej formy wypoczynku, a pozostają w mieście, mogą wybrać zajęcia organizowane w ramach programu „Wakacje z trenerem środowiskowym”.
fot. MDK Przemyśl
Pogoda zachęcała do wyjścia w teren. Uczestnicy półkolonii w MDK chętnie spędzali czas na placu zabaw.
Zarówno pierwszy, jak i drugi turnus półkolonii w MDK (27 czerwca – 8 lipca) obfitował w atrakcje. Nie brakowało zajęć plastycznych, muzycznych, sportowych, spotkań z ciekawymi ludźmi, a także wycieczek i zabaw na wolnym powietrzu. Uczestnicy letnich zajęć w mieście odwiedzili m.in.: Dwór Wapowce, jarosławski basen, przemyską bibliotekę, wodny plac zabaw oraz MPEC. Był czas na zabawę, relaks i integrację.
fot. MDK Przemyśl
Wycieczki były stałym punktem w grafiku półkolonii.

Ci, którzy nie skorzystali z oferty, a nie wyjeżdżają z miasta, mogą uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych odbywających się na przemyskich orlikach: przy ZSU-HiG (ciekawa oferta zajęć sportowych – piłka nożna, tenis, futbol amerykański, siatkówka), CKUiZ nr 1 (zajęcia rekreacyjno-sportowe) czy SP nr 4 (piłka nożna). Szczegółowy wykaz zajęć i zakres godzin dostępne są na stronie urzędu miasta w zakładce „Wakacje 2016”. Zajęcia organizowane w ramach programu „Wakacje z trenerem środowiskowym” potrwają do 26 sierpnia br. Za ich realizację odpowiadają wyznaczeni trenerzy środowiskowi. Wspomniana forma rekreacji dla najmłodszych organizowana jest na osiedlach: Za Wiarem, Kazanów, na boisku osiedlowym przy Rosłońskiego, boisku przy SP 16 (Kmiecie) i SP 15, boisku „Czuwaj”, na osiedlu Salezjańskim, Lipowicy oraz orliku przy Dworskiego, a także na miejskiej pływalni. Na ostatnim obiekcie przewidziane są 3 turnusy (koszt 40 zł). Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie internetowej POSiR w Przemyślu.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mama Emilki 37.47.117.48 14.07.2016

dziękujemy serdecznie za wspaniałą opiekę, ciekawe zajęcia oraz czekamy na kolejne edycje...fajnie, że w naszym mieście są osoby pełne pasji i ochoty do robienia czegoś tak fajnego dla dzieciaków..dziekuje serdecznie

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium