Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Region, Gać
Wystąp na święcie kobiet
Zespół Szkół w Gaci, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna po raz kolejny organizują Konkurs Piosenki i Poezji o tematyce: dziewczyny, kobiety, matki i babcie. Finał uroczystości i wyłonienie laureatów odbędzie w święto kobiet, czyli 8 marca.
Finał II rejonowego konkursu poświęconego płci pięknej, połączony z Gminnym Dniem Kobiet, odbędzie się o godzinie 16 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gaci. Przesłuchania zaplanowane są na 2 marca (g. 9). Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 15 najwyżej ocenionych prezentacji w kilku kategoriach. 

Organizatorzy liczą na kreatywność uczestników, w zamian przewidują nagrody za pracę twórczą. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych recytujących wiersze lub śpiewających – solistów i grup wokalnych. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja i promocja twórczości muzycznej i literackiej oraz stworzenie młodym wykonawcom okazji do konfrontacji własnych osiągnięć z innymi uczestnikami. Jest nim także oczywiście dobra zabawa i uczczenie Dnia Kobiet w pomysłowy sposób. Chętni mogą się zgłaszać w kategorii piosenka lub wiersz. Organizatorzy przewidzieli 4 grupy wiekowe uczestników: I – uczniowie klasy „0”– III szkół podstawowych i przedszkolaki, II – uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, III – młodzież gimnazjalna, IV – dorośli w wieku od 16 do 100 lat.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium