Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region, Strzyżów
Włamywacze schwytani w policyjnym pościgu
Trzech mężczyzn w wieku 24-28 lat włamało się w piątek, 8 lipca, w nocy do sklepu spożywczego w Godowej. Na widok policyjnego radiowozu porzucili towar i ukryli się w zaroślach. Nie poddali się jednak zbyt łatwo. Uciekając uszkodzili dwa policyjne radiowozy.
fot. archiwum policji

- W piątek około godz. 2 w nocy, dyżurny strzyżowskiej komendy przekazał patrolom informację, że w sklepie spożywczym w Godowej mogło dojść do włamania. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce, gdzie zastali wyważone drzwi do sklepu oraz porzucony towar. Policjanci sprawdzili teren wokół sklepu oraz drogi dojazdowe. Wjeżdżając w drogę polną, w zaroślach zauważyli peugeota. Gdy funkcjonariusze podchodzili do samochodu, kierujący ruszył i próbował uderzyć w policjantów. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za peugeotem, jednocześnie informując inne patrole o kierunku, w którym jedzie ścigany pojazd – informuje KPP w Strzyżowie.

Nadjeżdżający patrol zablokował uciekinierom drogę. Oni jednak nie zatrzymali się. Uderzyli w radiowóz i odjechali w kierunku Strzyżowa.  Próbowali zepchnąć radiowóz z jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zatrzymali się w Zaborowie, po uderzeniu w kolejny radiowóz. Wybiegli z samochodu, uciekając pieszo. Funkcjonariuszom udało się ich zatrzymać  po kilkuminutowym pościgu. Kierujący peugeotem, 24 letni mężczyzna, miał w organizmie ponad promil alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 28-letni pasażer miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Posiadali także dopalacze. Trafili do policyjnego aresztu. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium