Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Lubaczów
Rodzinnie na „Piaskowcu”
Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju „Osiedla Piaski” zorganizowało po raz siódmy piknik dla dzieci z Lubaczowa. W niedzielne popołudnie, 03 bm., na boisku osiedlowym „Piaskowiec”, które również powstało dzięki staraniom stowarzyszenia, spotkali się mieszkańcy oraz ich pociechy.
fot. Marcin Materniak
Piknik był okazją do spotkań sąsiadów z dzielnicy, ale również mieszkańców Lubaczowa.
Jak podkreślają organizatorzy imprezy, właśnie integracja leży u podstaw przedsięwzięcia. Dla dzieci zorganizowano zawody sportowe obfitujące w wiele konkurencji. Nie brakło też rozgrywek w piłkę nożną z udziałem dorosłych. Jak co roku naprzeciw siebie stanęły dwie grupy: żonaci i kawalerowie. Do dyspozycji najmłodszych były również bezpłatne nadmuchiwane zjeżdżalnie. 
fot. Marcin Materniak
Występy zespołów muzycznych działających przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie.

Czas umilały obecnym występy zespołów młodzieżowych działających przy Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Wieczorem dla zebranych zagrał zespół Chromatic Plus. Trzeba przyznać, że dzielnica „Piaski” to jedyna część Lubaczowa, w której odbywają się tego typu imprezy. Członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców na rzecz Rozwoju „Osiedla Piaski” to skromni ludzie, którzy nie szukają poklasku. Zdobywają środki na piknik własnymi sposobami, choć – jak sami twierdzą – nie byłoby tej imprezy dla dzieci, gdyby nie ogromne wsparcie burmistrza miasta Krzysztofa Szpyta i starosty lubaczowskiego Józefa Michalika oraz prywatnych sponsorów. 

fot. Marcin Materniak
Atrakcje przygotowane dla dzieci.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium