Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław
Chcą się odegrać na przewodniczącym rady miasta?
Jarosławscy radni miejscy jednogłośnie sprzeciwili się planowanym przez dyrektora Centrum Opieki Medycznej zmianom w zatrudnieniu Janusza Szkodnego, przewodniczącego Rady Miasta i lekarza jarosławskiego szpitala. – To może być przejawem sporu politycznego – podejrzewali radni, a Jarosław Pagacz, wiceprzewodniczący RM stwierdził, że próba zmiany zatrudnienia ma podłoże związane z pełnieniem funkcji samorządowej przez J. Szkodnego.
fot. Roman Kijanka
Rada Miasta Jarosławia jednogłośnie orzekła, że próby odsunięcia J. Szkodnego od pracy w oddziale szpitala mogą być przejawem sporu politycznego

Stanisław Krasny, dyrektor podległego powiatowi COM wystąpił z wnioskiem do RM o wyrażenie zgody na zmianę warunków pracy J. Szkodnego. Przewodniczący rady miał pożegnać się z funkcją starszego asystenta na oddziale ginekologiczno-położniczym i zostać tylko lekarzem w szpitalnej poradni specjalistycznej. S. Krasny argumentował to m.in. zaniedbaniami, których – według niego – miał się dopuścić lekarz. Rada miała inne zdanie.

Miał być ofiarą sporu o drogi?

– Starosta i rada miasta tocząy spór o remont dróg powiatowych – przypominał na nadzwyczajnej sesji, zwołanej tylko do rozpatrzenia sprawy zmiany warunków pracy dla J. Szkodnego, radny Andrzej Pieszko. – To prosta rzecz. Miasto i powiat nie mogą się dogadać w kwestii remontów dróg, więc proponowana przez dyrektora COM zmiana może wynikać z pełnienia przez J. Szkodnego funkcji radnego– wnioskował Michał Muzyczka, przywołując tekst z ŻP o wspomnianych nieporozumieniach. To może być przejawem sporu politycznego – zgadzali się radni. Mariusz Walter poszedł dalej w podejrzeniach. – Czy są inne przypadki zastraszania radnych? – dopytywał się. Rada jednogłośnie wyraziła sprzeciw wobec zamiarów szefa szpitala (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium