Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Jarosław
Wyrzucili uzależnioną za czekoladki z rumem?
Ma dwadzieścia kilka lat i zmarnowane życie. Jest alkoholiczką. Sama już nie potrafi sobie poradzić z problemem, ale szuka pomocy, choć często uzależnienie bierze górę i wtedy myśli tylko o zdobyciu czegoś do picia. Gdy pojawiła się nadzieja na skończenie z alkoholem, na drodze stanął nieżyciowy regulamin szpitala i szansę jej zabrano.
fot. Roman Kijanka
Paulina z siostrą szukają pomocy wszędzie. Czy uzależniona dziewczyna dostanie szansę na powrót do normalnego życia?

Paulina* przyszła do redakcji z siostrą. Już sama wizyta świadczy, że dziewczyna szuka pomocy. Chce skończyć z nałogiem. Choć, jak mówi jej siostra, Paulina za chwilę może zmienić zdanie i zrezygnować ze wszystkiego, byle tylko było coś do picia. Gdy nałóg się odezwie, nie potrafi się przeciwstawić, ale potem znowu przychodzi chęć normalnego życia. Sama nie da sobie rady. Przy pomocy innych może z nałogu wyjść, bo tego chce.

Sąd skierował na leczenie

Paulina mieszka samotnie. Nie ma żadnych dochodów. Żyje dzięki innym. Również tym, którzy poczęstują piwem, zaproszą na wódkę. Dni podobne jeden do drugiego. Gdy trafi się okazja, czas szybko leci. Gdy jej zabraknie, ciągnie się bez końca. Z nałogu dziewczynę chcą wyciągnąć siostry, a gdy ich starania osiągnęły skutek, wszystko się zawaliło. – Tyle starań, zachodu na nic. Złamała regulamin i wyrzucono ją ze szpitala. Katastrofa. Czy w przypadku osób uzależnionych, które nie zawsze są w stanie o sobie decydować, powinny obowiązywać takie przepisy? – zastanawia się siostra (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
elka 90.195.64.101 06.07.2016

dziewczyna ma problem, ok ale po co przyszla z tym do gazety ??? szuka pomocy, ktora dostala i szanse zmarnowala...mimo wszystko zycze zerwania z nalogiem i lepszego zycia

user
krau 78.242.16.70 07.07.2016

Bez sensu. Skoro uzależnienie leczy się używką, to może trzeba zrobić tam legalną pijalnię alkoholi a nie oddział terapeutyczny? A może program terapii jest do bani? Ciekawe jak mają wypełniony pacjenci czas terapii w soboty i niedziele? Graniem w karty, oglądaniem TV i rozmyślaniem co by tu wypić? A to wszystko za pieniądze podatników. 

user
nadzieja 89.68.92.167 07.07.2016
nikt nie ma zmarnowanego życia, nie powinno się tak kogoś oceniać, to że ma teraz problem z nałogiem to jest tylko efekt tego co ją w życiu spotkało. Sam fakt że jest młodą osobą rokuje bardzo dobrze bo przed nią całe życie, da rade wyjść z nalogu, mocno w to wierzę.
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium