Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Jesteśmy Przemyślem B [ZDJĘCIA]
– Mówi się, że jest Polska A i B. My jesteśmy Przemyślem B – mówi o drogach na swoim osiedlu Henryk Hawryś, przewodniczący zarządu osiedla nr 13 „Przemysława”.
fot. Paweł Bugira
Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 13 „Przemysława” Henryk Hawryś (w środku) oraz Zenon Krzywucki i Stefan Danylec z ul. Regera.

O remonty dróg H. Hawryś zabiega, od kiedy został przewodniczącym, czyli od wiosny 2015 r. Na remonty mieszkańcy czekają jednak od wielu lat. – Od dwudziestu – precyzują mieszkający przy ul. Regera. Problem dotyczy także innych ulic, m.in.: Piasta Kołodzieja, ks. Jana Balickiego, Domowej, a także Tatarskiej. – Ludzie dopytują, kiedy dojdzie do przebudowy tej ulicy. Bo o tym, że jest planowana, słyszymy od dawna – wyjaśnia H. Hawryś.

– Tu większość robót wykonaliśmy własnymi rękami (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
rycerskiej 178.43.106.158 04.07.2016

Na Tatarskiej to tylko jeszcze konika brakuje i ok.

user
mieszkaniec 31.183.208.82 04.07.2016

No, taką drogą nasi prezydenci by na pewno nie jeżdzili do swego domku, tylo szybko załatwili by super asfaltowy 'dywanik'

user
ghjkl 31.174.227.199 04.07.2016

Ukraińscy kierowcy paraliżują przejścia graniczne z Polską. W proteście przeciwko wstrzymaniu małego ruchu granicznego zablokowali dojazd do granicy. Na przejściu w Rawie Ruskiej doszło do rękoczynów - taką informację otrzymali dziennikarze RMF FM na Gorącą Linię.

 

zdj. ilustracyjne/East News

Niewielkie grupy wstrzymują ruch po ukraińskiej stronie na przejściach w Medyce i Korczowej. Tam w kolejkach stoi już ponad 50 samochodów i niestety odprawy zostały wstrzymane.
Protest jest również w Rawie Ruskiej. Od jednego z polskich kierowców otrzymaliśmy sygnał, że protestujący są tam bardzo agresywni, zatrzymują kierowców, dochodzi też do rękoczynów. Pogranicznicy radzą, aby omijać wspomniane przejścia graniczne.

O północy wstrzymano mały ruch graniczny z Ukrainą i Obwodem Kaliningradzkim. Zmiany związane są ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży.

Mały ruch graniczny to inaczej regularne przekraczanie wspólnej granicy państw, które zawarły taką umowę w celu przebywania w strefie przygranicznej z różnych względów - społecznych, kulturalnych lub rodzinnych oraz z uzasadnionych powodów ekonomicznych. Przykładowo Rosjanie przyjeżdżają do Polski na zakupy (zarówno spożywcze, jak i po sprzęt AGD, RTV, czy odzież), a Polacy zaopatrują się w Rosji w tańsze paliwo (zarówno benzynę, jak i olej napędowy).

user
asdf 31.174.227.199 04.07.2016

https://www.youtube.com/watch?v=8YGPA07LtEk 


tak wyglądają zmiany na granicy .

user
mieszkaniec osiedla 24.239.132.97 04.07.2016

Szanowny Panie Prezydencie ulica Piasta Kolodzieja i ulice sasiednie na osiedlu  "Wysokie Gory" w Przemyslu jest  od wczesnych lat 80 chyba zapomniana  przez Boga i  oczywiscie szczegolnie przez Urzad Miasta Przemysla Panie Prezydencie Choma byl Pan  na naszym osiedlu osobiscie i zapewnial  ze prace zwiazane  z budowa tak potrzebnej dla nas drogi  rusza  w trybie jak najszybszym czyzby to byly tylko obiecanki przedwyborcze. Oczekujemy od Pana spelnienia tych obietnic bo tez jestesmy obywatelami i mieszkancami tego miasta i tez placimy wymagane podatki od nieruchomosci  a chyba  40 lat oczekiwania na godziwy dojazd do naszych domow to juz duza przesada !!!!!!!!!!!

user
zenek 62.45.146.174 04.07.2016

jak na Was patrze to myśle ze jestescie nie Przemyślem B ale Z hehe bez obrazy panowie ale kazdy jest na drugim planie puki rządzi SB cHOMA

user
SOIA 94.40.75.10 04.07.2016

Kij tam w remonty  tych ulic, grunt że kopiec wyremontowany czyt. sprofanowany

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium