Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Lubaczów, Nowa Grobla
Pierwszy rower trafił do domu dziecka
W czerwcu br., podczas sesji Rady Powiatu w Lubaczowie, starosta lubaczowski Józef Michalik z nieukrywaną radością przekazał pierwszy rower od fundacji „Arka” dla wychowanków Domu Dziecka w Nowej Grobli.
fot. Marcin Materniak
Starosta Józef Michalik z nieukrywaną radością przekazuje rower przedstawicielowi Domu Dziecka w Nowej Grobli.

Dar ten jest efektem akcji „Rower Pomaga”, zainicjowanej przez fundację, która propaguje nie tylko zdrowy tryb życia, ale także kładzie nacisk na ograniczenie ilości spalin w atmosferze. Warunkiem otrzymania roweru było przejechanie 20 tysięcy kilometrów takim właśnie środkiem lokomocji. Dokonali tego uczestnicy rajdu Green Velo, którzy „wykręcili” 24 kilometry na terenie powiatu lubaczowskiego. Na tym akcja się nie kończy, ponieważ cała kampania trwa do 1 września br. Każdy może włączyć się czynnie w zdobywanie kolejnych pojazdów dla Domu Dziecka w Nowej Grobli. Wystarczy zsumować swoje kilometry i zarejestrować je na stronie fundacji. Samorządowcy również włączyli się czynnie w przedsięwzięcie. Radny powiatowy, sołtys wsi Łukawiec Stanisław Mokrzycki zaproponował  kolejny rajd Green Velo, który miałby się odbyć pod koniec wakacji. Czy tym razem jego uczestnicy wyruszą na dwóch kółkach poznawać piękne zakątki gminy Wielkie Oczy?  Czas pokaże. Starostwo powiatowe ma cichą nadzieję, że na pikniku, który odbędzie się 16 września,  będzie mogło przekazać  kolejne rowery. 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Hmm.. 193.151.68.21 06.07.2016

Pamiętam, jak będąc małym chłopcem wujek (starosta) zwołał całą rodzinę i znajomych (radnych, prasę i gości) by wręczyć mi przy nich lizaka (rower).

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium