Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Region, Przemyśl, Lubaczów, Jarosław, Przeworsk
48 osób z Podkarpacia szuka „Szlachetna Paczka” i „Akademia Przyszłości”
Jeszcze do 15 lipca trwa rekrutacja do znanych, ogólnopolskich projektów pomocowych „Szlachetna Paczka” i „Akademii Przyszłości”. Organizujące obie akcje Stowarzyszenie „Wiosna” poszukuje 48 chętnych osób z Podkarpacia, które będą potrafiły zarządzać projektami lokalnie.
fot. Aleksandra Nowotyńska
Przemyscy wolontariusze akcji podczas jednej z poprzednich edycji „Szlachetnej Paczki”. Oni przeżyli już przygodę swojego życia.

Za inicjatywą pomocy będącym w potrzebie, czyli projektem „Szlachetna Paczka”, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom i jego siostrzanym przedsięwzięciem o nazwie „Akademia Przyszłości”, zakładającym pomoc dzieciakom, które mają problemy w szkole i nie wierzą w siebie, stoi ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”. Organizacja właśnie szuka liderów obu projektów pomocowych. Potrzebnych jest 950 takich osób w całej Polsce, w tym 48 z Podkarpacia. Można się zgłaszać do 15 lipca, poprzez stronę www.superw.pl.

– Działania lidera wpływają na życie setek osób w potrzebie, wolontariuszy, darczyńców, a także przedstawicieli lokalnych firm i instytucji. To on rekrutuje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę, dociera do ubogich rodzin i dzieci z problemami oraz wspólnie z wolontariuszami łączy potrzebujących z darczyńcami, którzy przygotowują pomoc. To od tego, czy znajdą się liderzy, zależy skala pomocy „Szlachetnej Paczki” w grudniu, podczas finału akcji i liczba dzieci, którym pomoże Akademia Przyszłości – przekonuje Katarzyna Dyka ze Stowarzyszenia „Wiosna”.

– Wolontariat w Paczce i Akademii jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy – przekonuje pomysłodawca obu projektów ks. Jacek Stryczek.

Jeśli zatem chcesz pomagać innym i jednocześnie się rozwijać, nie trać czasu i wyślij swoją kandydaturę.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium