Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przeworsk, Sieniawa
Strongmeni, Górole i folklor na Dniach Sienawy
Samorząd Sieniawy przygotował ciekawy i różnorodny program na zorganizowane w ostatnią niedzielę, 26 bm., Dni Sieniawy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i dorosłych oraz dobrej muzyki, humoru i możliwości zmierzenia się z siłaczami, obejrzenia strażackich pokazów i lotów balonem.
fot. Bogusława Pajda
Udźwignięcie ważącego 190 kg ciężaru było nie lada wyzwaniem. Ale dla mistrza nie stanowiło to najmniejszego problemu. Robert Cyrwus, siłacz z Podhala, spacerujący z dziewczynami.

Święto miasta rozpoczęło się od programu przeznaczonego dla dzieci. Po oficjalnym otwarciu Dni Sieniawy prezentowały się lokalne grupy artystyczne. Kolejnym punktem programu był zlot motocyklowy. Po miłośnikach jednośladów można było obejrzeć pokazy strongmenów oraz zmierzyć się z ciężarami. Próbowali najmłodsi, mierzyli się z nimi dorośli, nie brakło też dziewczyn próbujących swoich sił. Uczestnicy mieli też okazję przyjrzeć się strażakom w działaniu oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Odważni wznieśli się balonem nad miejski stadion. Loty były bezpieczne, ponieważ balon był utrzymywany na uwięzi. Muzyczną stronę święta stanowiły koncerty. Wystąpiła Kapela Górole, zespół RSC oraz Mateusz Mijal i Liber. Święto zakończył pokaz laserowy i dyskoteka pod gwiazdami.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium