Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Region
Trwa policyjna akcja „PASY”
Dzisiaj na podkarpackich drogach policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem „PASY”. Policjanci szczególną uwagę zwracają na zapięte pasy bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.
fot. archiwum policji

– Obowiązek zapinania pasów jest często łamany przez kierujących oraz ich pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią podczas wypadku drogowego – wskazuje policja.

Funkcjonariusze będą kontrolować samochody głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. – Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci, a w szczególności prawidłowego użycia fotelików dla dzieci – zapowiadają.

Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierującego grozi mandatem w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pieszy kierowca 95.160.152.65 28.06.2016

Jest to akcja przyjemna i bezpieczna w przeciwieństwie do patrolu pieszego w godzinach wieczornych nad Sanem w Przemyślu, którego (patrolu) i tak mieszkańcy nie uraczą.

user
kierowca bombowca 31.128.8.16 29.06.2016

Takie akcje z pasami oraz trzezwoscia powinny byc bardzo czesto. Zamiast wyrywkowo wylapywac kogo popadnie na suszarce mogli by organizowac wiecej takich akcji. 

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium