Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl
Skorzystaj z okazji i zobacz podziemny Przemyśl!
Dzisiaj, 21 lutego, świętujemy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji sporo atrakcji szykuje się także w Przemyślu.
fot. zbiory własne
Chętni będą mogli zajrzeć m.in. do podziemi sakralnych (krypty) pod przemyską archikatedrą.

Już po raz 8. przewodnicy skupieni w przemyskim oddziale Koła Przewodników Turystycznych PTTK, noszącym imię dra Mieczysława Orłowicza, przygotowali w związku ze wspomnianym świętem ciekawą ofertę dla mieszkańców i oczywiście turystów.

Od godziny 14 będzie można bezpłatnie zwiedzać z miejscowymi przewodnikami przemyskie podziemia. Zwiedzanie odbywać się będzie w grupach liczących maksymalnie 30 osób i potrwa do g. 19. Chętni będą mogli zajrzeć do podziemi sakralnych (krypty) pod przemyską archikatedrą, mieszczańskich (ciąg piwnic i kolektor), usytuowanych pod przemyskim Rynkiem i budynkiem urzędu miasta oraz ochronnych – czyli pomieszczeń dawnego schronu przy Borelowskiego 12 (budynek Szkoły Podstawowej nr 14). Podczas zwiedzania podziemi Rynku i schronu przewidziane są dodatkowe atrakcje i rozrywki. – Zapraszamy do celebrowania naszego święta – zachęca w imieniu członków przemyskiego koła PTTK Maria Marta Kroczek.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium