Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl, BOLESTRASZYCE
Noc świętojańska w arboretum
Wianki, świtezianki, bajkowa sceneria, robaczki świętojańskie, muzyka, śpiew, ogień ,taniec, radość, księżyc i pochodnie – to wszystko towarzyszyło Nocy Świętojańskiej w Arboretum w Bolestraszycach.

Projekt artystyczny Sobótkowej nocy czar został przygotowany przez dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach Renatę Haśkiewicz-Kudłę. – O przygotowanie widowiska zostałam poproszona przez pana dyrektora Narcyza Pióreckiego – mówi. W widowisku wystąpiły uczennice klasy VI z szkoły w Bolestraszycach, miejscowy zespół artystyczny oraz zespół wokalny z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu.

– Rechot żab w stawie, lekki deszczyk i nastrój czegoś niesamowitego – dzieli się swoimi wrażeniami z sobótkowej nocy pani Małgorzata z Rzeszowa. – A wszystko to dzięki ludziom, którzy chcą się dzielić sobą w talentach. Byłam bardzo podekscytowana, gdy patrzyłam na skupienie na twarzach uczennic i na te cudne wianki, których uwicie na pewno wymagało nie lada zaangażowania – dodaje.

Od popołudnia do wieczora można było oglądać pokazy astronomiczne w planetarium. Zwieńczeniem imprezy był pokaz pochodni świętojańskich w wykonaniu Piotra Szwieca.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
juhgfd 31.174.181.110 26.06.2016

Przepychanki podczas marszu Ukraińców w Przemyślu [

user
0987654 31.174.181.110 26.06.2016

Czy ktoś zauważył iż orkiestra na marszu Ukraińców miała mundury militarne , czarne w czerwone lampasy ? . Dlaczego orkiestra w mundurach o symbolice OUN UPA dostała zgodę na przemarsz i nie została zatrzymana prze ( policję ) .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium