Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Opublikowano
Przemyśl
Prezydent Choma z absolutorium
Podczas dzisiejszej (23 czerwca br.), ostatniej przed wakacjami, sesji Rady Miasta Przemyśla głównym punktem było udzielenie absolutorium prezydentowi miasta Robertowi Chomie.
fot. zbiory własne
Prezydent Przemyśla Robert Choma otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2015 rok.

Na sali obrad w przemyskim magistracie obecnych było 18 radnych. Opozycyjny klub Platformy Obywatelskiej reprezentowała jedynie radna Aleksandra Cikuj. Zarówno Komisja Rewizyjna, jak i Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie wydała pozytywną opinię odnośnie wykonania budżetu za 2015 r. Dług miasta w porównaniu z wcześniejszym rokiem zmalał o ok. 9 mln zł i wynosi obecnie ponad 181 mln zł. Najpierw radni przyjęli sprawozdanie finansowe za 2015 r., a potem udzielili absolutorium za wykonanie budżetu za 2015 r. prezydentowi Robertowi Chomie. Szesnaście osób było „za”, dwie (Jerzy Krużel, Aleksandra Cikuj) wstrzymały się od głosu.

14 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Kocur 185.18.134.24 23.06.2016

Otrzymał absolutorium za 'zaoranie' mieszkańców miasta. 


Wysokie podatki lokalne i brak pracy doprowadziły do wyjazdu  wielu ludzi. Liczba mieszkańców miasta to 45 000, a oni podają 61 000.


Dajcie mu jeszcze nagrodę (pieniężną) i złoty order! 



user
nick 85.25.103.69 22:46:17 24-06-2016

Oczywiście też w tym roku będzie musiał się odbyć przemarsz zbrodniarzy ulicami miasta. Wydanie zgody na coś takiego jest jak pluciem w twarz rodowitym mieszkańcom.

user
Kocur 185.18.134.24 14:53:57 25-06-2016

Dziwisz się? Polacy nie biorą udziału w WYBORACH SAMORZĄDOWYCH. Ukraińcy zameldowani w Przemyślu biegną do urn wyborczych... 


Możliwe, że odbędą się PRZYSPIESZONE WYBORY SAMORZĄDOWE jesienią. Głosujmy na Polaków. Głosujmy na patriotów.  Głosujmy na uczciwych ludzi! 

user
nick 89.234.157.254 17:31:35 27-06-2016
Widzę że redakcja trochę zapomniała w artykule
 https://www.zycie.pl/informacje/artykul/8921,szarpanina-podczas-procesji-interweniowala-policja
 jak wyglądały pochody ukraińskie w poprzednich latach. 

Powinno być wspomniane jak było kilka lat temu 
https://en.wikipedia.org/wiki/File:UPAPrzemysl.jpg


Mam nadzieję że następnym razem redakcja się przyłoży do rzetelnego pisania.


Poczytać:

http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/Pikulice/Pismo.pdf



user
SOAD 94.40.75.11 23.06.2016

NIE - PRAW - DO - QRVA - PO - DO - BNE !!!

 

YOUTUBE.COM - ALASTOR - NIEPRAWDOPODOBNE

user
ttt 95.160.152.229 23.06.2016

najlepszy gospodarz w Polsce. Tragifarsa.

user
LWOW ZAWSZE POLSKI 185.25.123.144 23.06.2016

CHOMA INTELIGENCIE POWIATOWY TWOJ PRZYJACIEL SADOWY W PRZEWODNIKU PO LWOWIE NIE UZYL ANI JEDNEGO SLOWA O POLAKACH ZAMIESZKUJACYCH TO MIASTO A TY MU LODA ROBISZ TAK JAK SIKORSKI AMERYCE!!!! ZWYKLY SZARY CZLOWIEK ZA WLASNE PIENIADZE REMONTUJE POMNIK A TY CHWALISZ SIE ZE WPLACISZ PIENIADZE NA FILM "WOLYN" POWIEDZ ILE DALES ?  CIENKI BOLEK JESTES A NIE PREZYDENT!!!!!

user
Kocur 185.18.134.24 23.06.2016

Liczba zameldowanych mieszkańców miasta -  61499 

(12. 2015r)


Odliczając studentów, którzy mieszkają w Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, ...


Odliczając mieszkańców miasta pracujących w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Bydgoszczy,...


Jest też spora grupa pracujących w Anglii, Szkocji, Irlandii, Holandii, Norwegii, RFN, USA,...


Oni dalej są tutaj zameldowani. 


W Przemyślu mieszka 40 000 lub 45 000 Polaków.

user
ja 83.31.123.156 23.06.2016

nie dostaje podwyzki od 10 lat a pracuje juz ponad35lat  za 1300 zl. to dlug miasta zmalal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
gerda 77.254.241.86 24.06.2016

Dług zmalał kosztem nauczycieli,zero dodatku motywacyjnego,nagród dyrektora szkoły na Dzień Edukacji (jedyne miasto w Polsce) wstyd.

user
Catwoman 185.18.134.24 24.06.2016

Wystapienia Radnych były porażające...


IMPOTENCJA INTELEKTUALNA!!!


Nie mają pomysłów. Zamierzają prosić Rzeszów o pomoc i kasę. 


user
berta 83.9.104.237 27.06.2016

Proszę Panu Prezydentowi dać nagrodę 10 tyś nagrody hahaha

user
yenom 31.183.251.217 27.06.2016

Towarzystwo wzajemnej adoracji udzieliło sobie absolutorium. Gnojowica płynie Sanem, jak płynęła ( lewa strona rzeki , od rury bo kładki).  Schody obok kładki i dalej  w górę rzeki w stanie rujnacji . Brud i syf nad brzegiem, a SM sobie po JPII  jeździ i meneli straszy.  A nad brzeg, cwaniaczki,  i czapeczek z reki do ręki nie przekładać, nie widząc nic.

user
Janusz 83.24.67.244 17:52:04 28-06-2016

A podwyzki za wode ile razy juz byly.Tu woda jest najdrozsza w Polsce. Ludzie chodzcie na wybory samorzadowe i wybierajcie jak nalezy.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę