Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Przeworsk, Leżajsk, Jodłówka
Ze stacji paliw skradziono samochód, z domku letniskowego przedmioty na kwotę 2800 złotych
Dwie kobiety i dwóch mężczyzn są zamieszani w sprawę rabunku z domku letniskowego w podleżańskiej miejscowości. Jeden ze sprawców kilka godzin przed włamaniem ukradł też samochód ze stacji paliw w Przeworsku. Cała czwórka usłyszała już zarzuty.
fot. z archiwum policji
Policjantom udało się ostatecznie zatrzymać sprawców na terenie wynajętej posesji w Jodłówce.

Sprawę włamania i kradzieży prowadzi leżajska policja. Z udostępnionych przez nią informacji wynika, że w miniony piątek, 17 bm., policjanci z KPP w Leżajsku odebrali sygnał o włamaniu do domku letniskowego w Jelnej. W wyniku włamania znikły z niego elektronarzędzia, telewizor i część wyposażenia. Łączne straty gospodarz wycenił na 2800 zł. Dość szybko udało się ustalić, że w zdarzenie zamieszane są 4 osoby: dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Kilka godzin przed wspomnianym włamaniem zajechali samochodem na stację paliw w Przeworsku, skąd jeden z mężczyzn skradł auto, w którym były dokumenty i pieniądze i udał się do Jodłówki. Tu zaparkował je na terenie wynajętej posesji. Pozostała trójka dojechała do niego. To właśnie w tym miejscu policjantom udało się ostatecznie zatrzymać sprawców. Ujawnili na miejscu przedmioty pochodzące z kradzieży oraz kradziony pojazd.

Zatrzymani – mieszkańcy powiatu łańcuckiego, rzeszowskiego i leżajskiego – usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a jeden z mężczyzn dodatkowo zarzut kradzieży samochodu. Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwo mogą odpowiadać w warunkach recydywy.

 

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium