Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Region, Gmina Niwiska
51-latek próbował zapłacić za zakupy... banknotem-zabawką
Z ogromnym zdziwieniem ekspedientki sklepu na terenie gminy Niwiska spotkała się próba dokonania zapłaty za towar przy użyciu papierowego banknotu, który najmłodszym służy do zabawy w sklep.
fot. KPP Kolbuszowa
Natarczywy klient Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut oszustwa oraz wpływania na świadka w celu zmiany zeznań.

Klientem był 51-letni mężczyzna. Poprosił o piwo i papierosy. Kiedy usłyszał od sprzedawczyni kwotę do zapłaty, podał jej stuzłotowy banknot. Kobieta szybko się zorientowała, że to blankiet z jednostronnym nadrukiem, służący do zabawy. Klient, poinformowany o tym, że nie może otrzymać towaru, jeśli nie zapłaci prawdziwymi pieniędzmi, wybiegł z nim ze sklepu, nie płacąc. Ekspedientka zgłosiła sprawę policji. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej, człowiek ten po całym zajściu kilkakrotnie próbował w sposób agresywny wpłynąć na kobietę, próbując zmusić ją do zmiany złożonych zeznań. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut oszustwa oraz wpływania na świadka w celu zmiany zeznań. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci jednego miesiąca tymczasowego aresztu.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium