Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2017, Piątek 20 października 2017 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Jarosław, Radawa, Gmina Wiązownica
Ośrodek w Radawie gotowy do sezonu [ZDJĘCIA]
Już pod koniec maja zalew w ośrodku wypoczynkowym w Radawie został napełniony wodą. Wcześniej kąpielisko zostało odmulone i oczyszczono dno, przeprowadzono dezynfekcję piasku oraz niwelację plaży, wysprzątano brzeg zalewu oraz przycięto zakrzaczenia. Na wypoczywających czekają, poza plażą i możliwością kąpieli, dodatkowe atrakcje.
fot. Roman Kijanka
Zalew w Radawie czeka na gości.

Na zalewie pojawiła się fontanna, są miejsca przystosowane dla dzieci. Powstaje pełnowymiarowa scena z bali drewnianych. Już działają punkty handlowe. Na teren ośrodka został przeniesiony park linowy. Na ukończeniu jest budowa oświetlenia ścieżki rowerowej biegnącej od strony Jarosławia do Radawy.

– Pod względem bakteriologicznym woda w zalewie jest czysta. Ma dobrą jakość, między innymi dlatego, że nie ma odprowadzeń zanieczyszczeń do Lubaczówki z gospodarstw. Ośrodek się rozwija. W ubiegłym roku odwiedziło go około 150 tysięcy osób, licząc na podstawie sprzedanych wejściówek – mówi Marian Ryznar, wójt Wiązownicy. Sam ośrodek proponuje do wynajęcia 10 domków letniskowych, ma też bogatą ofertę kulturalną. W liczącej około 150 gospodarstw miejscowości jest (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Olo 80.50.125.86 23.06.2016

Pytanie za 100 punktów, czy chcąc skorzystać wyłącznie z parku linowego, muszę płacić dwukrotnie ? Tzn za wejście na teren ośrodka i potem drugi raz za korzystanie z parku ?

user
xD 62.244.135.246 17:41:37 23-06-2016

tak jest  ;)

user
uważny obserwator 83.24.34.110 02.07.2016

No to są jakieś jaja nasz orzeł samorządności stawia kolejne światełka, leje asfalt w Radawie, muzyka gra a ludzie co sobotę w tym skwarze są pozbawieni wody... , Przecież to nieludzkie żeby całe lato kolejny rok być pozbawionym wody, czy zabawa w Radawie usprawiedliwia taką sytuacje, czy wójt już całkiem zatracił zdrowy rozsądek!. Ja normalny obywatel mieszkaniec Wiązownicy protestuję przeciwko takim rządom, wszyscy odpowiedzialni włodarze w pierwszej kolejności zabezpieczają swoim mieszkańcom ich podstawowe potrzeby tj, woda z sieci o odpowiednim ciśnieniu, kanalizacja do każdego domu wymóg unii i ochrona środowiska to wynika też z ustawy o samorządzie, a jak jest w gminie Wiązownica?, bawmy się jest fajnie, można się lansować a czasami nawet próbować swoich walorów wokalnych nie mając do tego żadnych predyspozycji. Tak dalej być nie może, ludzie obudźcie się, gdzie my żyjemy. Pozdrawiam mieszkaniec tej gminy.

Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium