Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Jarosław, Radawa, Gmina Wiązownica
Ośrodek w Radawie gotowy do sezonu [ZDJĘCIA]
Już pod koniec maja zalew w ośrodku wypoczynkowym w Radawie został napełniony wodą. Wcześniej kąpielisko zostało odmulone i oczyszczono dno, przeprowadzono dezynfekcję piasku oraz niwelację plaży, wysprzątano brzeg zalewu oraz przycięto zakrzaczenia. Na wypoczywających czekają, poza plażą i możliwością kąpieli, dodatkowe atrakcje.
fot. Roman Kijanka
Zalew w Radawie czeka na gości.

Na zalewie pojawiła się fontanna, są miejsca przystosowane dla dzieci. Powstaje pełnowymiarowa scena z bali drewnianych. Już działają punkty handlowe. Na teren ośrodka został przeniesiony park linowy. Na ukończeniu jest budowa oświetlenia ścieżki rowerowej biegnącej od strony Jarosławia do Radawy.

– Pod względem bakteriologicznym woda w zalewie jest czysta. Ma dobrą jakość, między innymi dlatego, że nie ma odprowadzeń zanieczyszczeń do Lubaczówki z gospodarstw. Ośrodek się rozwija. W ubiegłym roku odwiedziło go około 150 tysięcy osób, licząc na podstawie sprzedanych wejściówek – mówi Marian Ryznar, wójt Wiązownicy. Sam ośrodek proponuje do wynajęcia 10 domków letniskowych, ma też bogatą ofertę kulturalną. W liczącej około 150 gospodarstw miejscowości jest (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Olo 80.50.125.86 23.06.2016

Pytanie za 100 punktów, czy chcąc skorzystać wyłącznie z parku linowego, muszę płacić dwukrotnie ? Tzn za wejście na teren ośrodka i potem drugi raz za korzystanie z parku ?

user
xD 62.244.135.246 17:41:37 23-06-2016

tak jest  ;)

user
uważny obserwator 83.24.34.110 02.07.2016

No to są jakieś jaja nasz orzeł samorządności stawia kolejne światełka, leje asfalt w Radawie, muzyka gra a ludzie co sobotę w tym skwarze są pozbawieni wody... , Przecież to nieludzkie żeby całe lato kolejny rok być pozbawionym wody, czy zabawa w Radawie usprawiedliwia taką sytuacje, czy wójt już całkiem zatracił zdrowy rozsądek!. Ja normalny obywatel mieszkaniec Wiązownicy protestuję przeciwko takim rządom, wszyscy odpowiedzialni włodarze w pierwszej kolejności zabezpieczają swoim mieszkańcom ich podstawowe potrzeby tj, woda z sieci o odpowiednim ciśnieniu, kanalizacja do każdego domu wymóg unii i ochrona środowiska to wynika też z ustawy o samorządzie, a jak jest w gminie Wiązownica?, bawmy się jest fajnie, można się lansować a czasami nawet próbować swoich walorów wokalnych nie mając do tego żadnych predyspozycji. Tak dalej być nie może, ludzie obudźcie się, gdzie my żyjemy. Pozdrawiam mieszkaniec tej gminy.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium