Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 176/2018, Poniedziałek 25 czerwca 2018 r., Łucji i Wilhelma
Opublikowano
Przemyśl
Rozładowano kolejki na polsko-ukraińskiej granicy
Przywrócono płynność w dokonywaniu odpraw celnych na polsko-ukraińskich przejściach granicznych na Podkarpaciu.
fot. zbiory własne
Obecność funkcjonariuszy celnych w służbie podlega stałemu monitoringowi.

– Obecność funkcjonariuszy celnych w służbie podlega stałemu monitoringowi i ocenie przez kierownictwo Izby Celnej w Przemyślu – informuje jej rzecznik prasowy Edyta Chabowska. –W przypadkach, które tego wymagały, nastąpiło wzmocnienie kadrowe granicy funkcjonariuszami z innych komórek organizacyjnych. Do oddziałów celnych na przejściach granicznych oddelegowani zostali funkcjonariusze  Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów celnych – łącznie ponad 50 osób. W ramach wsparcia, podkarpacką granicę wzmocnili także funkcjonariusze innych izb celnych spoza województwa podkarpackiego – dodaje.

W ramach działań zapewniających prawidłowe funkcjonowania komórek organizacyjnych Izby Celnej w Przemyślu, w szczególności oddziałów celnych, odwołano i przełożono terminy organizacji szkoleń wewnętrznych. Ograniczono także liczbę funkcjonariuszy delegowanych na szkolenia zewnętrzne. Wprowadzony został również specjalny tryb korzystania z urlopów wypoczynkowych. 

Podjęte działania pozwoliły przywrócić standardowe czasy oczekiwania – zapewnić płynne odprawy na przejściach granicznych. Według stanu na 21 bm. na godz. 10, czasy oczekiwania na odprawę kształtują się następująco:

- Oddział Celny Krościenko - na bieżąco

- Oddział Celny w Budomierzu - na bieżąco

- Oddział Celny w  Medyce - samochody ciężarowe na bieżąco, samochody osobowe: 2 godz. wjazd do RP, 2 godz. wyjazd z RP w ramach tax free

- Oddział Celny w Korczowej - samochody osobowe: 2 godz. wjazd do RP, 1 godz. wyjazd z RP w ramach tax free, samochody ciężarowe: 3 godz. wjazd do RP.

W ubiegłym tygodniu (13-19 bm.) na wszystkich podkarpackich przejściach granicznych, Służba Celna odprawiła ponad 58 tys. samochodów osobowych i 3,6 tys. samochodów ciężarowych w obydwu kierunkach (przywóz i wywóz z RP). Obsługując podróżnych, którzy wywozili z Polski towarach w ramach procedury tax free, funkcjonariusze celny obsłużyli łącznie ponad 30 tys. dokumentów tax free.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium