Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Przemyśl
Mieszkaniec chciał wydzierżawić działkę. Miasto powiedziało nie, bo... nie [ZDJĘCIA]
Przy blokach znajdujących się przy ul. Stanisława Augusta w Przemyślu brakuje miejsc parkingowych. Ojciec jednej z mieszkanek znalazł rozwiązanie: wyglądającą jak dżungla, zachwaszczoną, będącą miejscem alkoholowych libacji 7-arową działkę, należącą do miasta, chciał wydzierżawić, zorganizować za własne pieniądze parking i mały plac rekreacyjny. Miasto mogłoby zarobić na płaconym przez niego podatku. – Na dzierżawę nie zgodził się zastępca prezydenta Grzegorz Hayder. Kiedy zapytałem, dlaczego nie, odpowiedział, bo nie – wyjaśnił zniesmaczony.
fot. Mariusz Godos
Obecnie 7-arowa działka wygląda jak dżungla. Pan Czesław chciałby doprowadzić do normalnego stanu. Miasto nie zgodziło się wydzierżawić mu tego terenu, bo ma takie same plany. Oby...

Większość mieszkańców kilku wielopiętrowych bloków jest zmotoryzowanych. Kiedy niektórzy wracają z pracy późnym popołudniem, znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. – Kiedy przyjeżdżam w odwiedziny do córki, nie mam gdzie zaparkować. To co mają zrobić ludzie, którzy codziennie borykają się z takim problemem? Wzdłuż niektórych bloków postawiony jest znak zakazu parkowania, słusznie, bo gdyby doszłoby do jakiegoś pożaru, wóz strażacki nie miałby jak dojechać, podobnie byłoby z karetką pogotowia – wyjaśnia pan Czesław. – Na zapleczu ostatniego z bloków od lat znajduje się niezagospodarowana działka, gdzie pod osłoną nocy wyrzucane są śmieci, zużyty sprzęt radiowo-telewizyjny i inne niepotrzebne rzeczy. Poza tym systematycznie odbywają się tam alkoholowe libacje, a bezdomni urządzili sobie szałas (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ar 46.113.66.190 21.06.2016

Pan powiedzial nie to nie. Nie rozumiesz? A nastepnym razem takiego pana nie wybierac tylko kopniak w d...e Na chwale miasta Przemysla.

user
Czesław 31.183.208.82 09:03:41 22-06-2016

Dziękuję Redakcji Życie Podkarpackie, że zainteresowało się problemami zwykłych Obywateli którym urzędnicy niekompetentni robią krzywdę i sami robią co chcą.

Nadmienić TU trzeba, że ta działka jest nie zagospodarowana od ok. 5 lat. To jest śmiecisko w centrum osiedla Stanisława Augusta i w centrum miasta Przemyśla. To ja wpadłem na pomysł zagospodarować ten teren dla mieszkańców, to JA wniosłem 2.04.2016 Wniosek i wszystkie wymagane dokumenty zgodnie z Prawem o dzierżawę tej działki bezużytecznej. Wszystkie Wydziały Urzędu Miejskiego wydały opinie pozytywne. To w tym miejscu 2 chłopców spadło z drzewa na nie zabezpieczonym terenie i do dziś są kalekami do końca życia. To JA podczas wizyty pomocy obywatelskiej prosiłem Haydera o pomoc i zgodę na dzierżawe. Fakt że nie dawałem mu nic, ale usłyszaem za to odpowiedz : to moja parafia, chcę miec tam zieleń, z zresztą NIE bo NIE, Żegnam ! nie wyrażam zgody - To JA chcem płacić podatek. Zgodnie z Prawem na dzierżawę działki na okres 3 lat nie obowiązuje żaden przetarg. Czyżby Hayder chce wydzierżawić tą działkę ?  CZY TAK MOŻE BYC W PAŃSTWIE PRAWA - czy nie bo NIE -podatek i zagospodarować  na własny koszt ten teren jako działka rekreacyjno-parkingową.

user
ktosia ! 85.89.174.195 21.06.2016

Przecież panowie ciężko pracują w magistracie. Tak jak ten Pan co sam za własną kasę odnowił pomnik pomordowanych żydów a potem wielkie otwarcie z "kapłonami" i innymi władzami bo przypisywane zasługi są nie temu kto chciał i to zrobił, lecz pasożytom żerującym od dawna na nas. Ten pan , który odmówił dzierżawy powinien odpowiedzieć karnie. Chyba chciał wziąć jakiś zadatek specjalny żeby wyrazić zgodę :-) 

user
Obywatel 31.183.208.82 08:32:19 22-06-2016
Ktosia- masz rację.
Odpowie karnie jak ujawnimy inne sprawy dotyczące Haydera.
Nie bójmy się pisać - Żyjemy w Państwie Prawa, Wolności słowa.
Prawda czasu - Prawdą Internetu.
Może ktoś rozliczy tego facecika który uważa, że to jego prywatny folwark, bo go tatus wychował na ulicy Pana Stanisia Augusta.
user
erty 31.174.187.22 22.06.2016

Bo to jest super dobra zmiana proszę pana . Pan urzędnik jest królem i jak powie nie to znaczy nie i spadaj kmiocie .

user
ukr 81.161.203.144 22.06.2016

W następnych wyborach wybierzcie Polaka

user
Obywatel 31.183.208.82 22.06.2016

Panie Hayder - jesteś pan z DUPEK !!! bo chcesz pan mieć zieleń na swojej parafii

Ile zieleni wycięto pod pana posesję na tzw. Hayderówce ?

Ile zieleni wycięto na drogę bezuzyteczną prowadzona od Hayderówki do serpentyn ?

Ile zieleni wycięto i jaki koszt ? na kanał ścieków burzowych które płynął do obiektu zabytkowego  Akweduktu ?

Dziś jesteś człowieczku na stanowichu - ale jutro szpic w duupę !!!

NIE chcemy mieć takiego zastępcy Miasta P-śla !!!

Wstyd i Hańba

PS.

Nie potrafi się Hayder pogodzić,  że przegrał z Obywatelem w jednej ważnej sprawie  ! a teraz odmawia celowo i złośliwie wydania zgody na dzierżawę !

A teraz oddaj  sprawę do Prokuratury, to udowodnię inne sprawy -

user
Tadeusz 94.40.23.162 22.06.2016

Niech uzasadni swoją decyzje .... jeśli nie bo nie, to działa na szkodę miasta / wpływy z dzierżawy działki / a w takim wypadku powinien ponieść konsekwencje.

user
Czesław 31.183.208.82 09:08:33 22-06-2016
Tadeusz
Hayder nie jest panem i władcą miasta Przemyśla. To tylko skoczek partyjny.
Do wydawania zatwierdzana decyzji jest jeszcze Pan Choma, Rada Miasta Przemyśla.

user
Czesław 31.183.208.82 29.06.2016

Dzisiaj udowodnimy p. Hayderowi że wszystko MOŻNA w 1 dzień - co nie chciał zrobić od 8 lat !! Pokażemy arogancję władzy do ludzi !

Dzięki mediom można wszystko - W celu oczyszczenia terenu ściągnięto wszystkie siły i środki na oczyszczenie terenu który chcieli wydzierżawić od Gminy Miejskiej Przemyśl. Hayder powiedział NIE bo NIE. Napisał w piśmie że  działka jest obiektem zabytkowym i widokowym !! Dlatego nie udostępni działki do dzierżawy dla mieszkańców. Jednak po interwencji Życia Podkarpackiego, Nowiny 24 oraz TVP Rzeszów.  Dziś przd przyjazdem telewizji, pracowało przy oczyszczaniu bezużytecznego terenu ok. 14 pracowników, ciężki sprzęt 6 pojazdów.

Przez to p. Hayder się ośmieszył sam, i może zrozumie że z Obywatelami Miasta Przemyśla nigdy już NIE wygra ! Nie chcemy takiego Prezydenta ani jego zastępców ! Tym panom JUŻ podziękujemy i rozliczymy ich w swoim czasie.

Dziękujemy Mediom za pomoc i interwencję. 


nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania