Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Jarosław
Jutro akcja ekologiczna na jarosławskim Rynku
W poniedziałek 20 czerwca w godz. 10.00 - 12.00 na jarosławskim rynku odbędzie się akcja dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Dobra zabawa to też dobre jej zakończenie".

Dzieci będą tworzyły prace z wykorzystaniem ciekawych przestrzennie obiektów, ale zadaniem będzie też ich odpowiednie posegregowanie oraz posprzątanie. Takie działania mają służyć uświadomieniu najmłodszym jakie zagrożenia niesie zaśmiecanie otoczenia, w którym żyją.

Akcja odbędzie się w ramach programu "Czysty Jarosław" realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta Jarosławia oraz Miejski Ośrodek Kultury. - Uruchomiony program "Czysty Jarosław" daje nam możliwości docierania z ważnym tematem jakim jest ekologia do szerokiego grona odbiorców. Realizowane, ciekawe działania to propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i rodziców czy dziadków. Mam nadzieję, że zaproponowane formy spektaklu, warsztatów, konkursów, happeningu spodobają się mieszkańcom i chętnie włączą się w proekologiczne działania. Ważne jest byśmy myśląc o środowisku, zwrócili uwagę na nasze najbliższe otoczenie - mówi burmistrz, Waldemar Paluch.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium