Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 348/2017, Czwartek 14 grudnia 2017 r., Alfreda i Izydora
Opublikowano
Jarosław, Radymno
Ogrom atrakcji na Dniach Radymna
Święto miasta rozpoczęło się 1 czerwca i trwało 10 dni. Organizatorzy zadbali, by było skierowane do wszystkich, niezależne od zainteresowań. Świętowano rodzinnie, sportowo i muzycznie. Nie zabrakło występów z dziećmi w roli głównej. W programie były też wydarzenia skierowane do dorosłych.
fot. MOK Radymno
Święto miasta rozpoczęło się w Dniu Dziecka od imprez przeznaczonych dla najmłodszych radymnian.

Dzień Dziecka rozpoczął Dni Radymna. Najmłodsi przejęli od burmistrza klucze do miasta i rozpoczęli święto od Artystycznych Prezentacji Placówek Oświatowych. Po nich zorganizowano gry i zabawy skierowane nie tylko do dzieci. Dzień zakończyła dyskoteka dla najmłodszych. Dwa dni później, 3 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie wystawiono musical Królewna Śnieżka – Historia, jakiej nie znacie w wykonaniu dzieci z miejscowego przedszkola parafialnego. Sobota, 4 czerwca, była dniem sportu z turniejami piłkarskimi, szachowym, siatkówki plażowej oraz rozpoczęciem sezonu żeglarskiego i regatami. W niedzielę, 5 czerwca, odbyły się zawody wędkarskie oraz pokazy sprzętu żeglarskiego, a później wybory Małej Miss Radymna, występy zespołów MOK oraz rodzinny konkurs wiedzy o mieście. Na zakończenie koncerty i dyskoteka w Dinozekolandii. Ostatnim dniem radymniańskiego święta była sobota, 11 czerwca. Rozpoczęto go od turnieju siatkówki rodzinnej i zawodów wędkarskich dla dzieci. Był mecz piłki nożnej między MKS Radymno a Promyk Urzejowice oraz multimedialna prezentacja murali, przygotowana przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Imprezy z okazji miejskiego święta odbywały się nad zalewem ZEK, w Dinozekolandii, a także w MOK, hali sportowej, na boiskach Orlik oraz stadionie miejskim i w bibliotece.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co wg Ciebie mogłoby powstać na placu Rotmistrza Pileckiego w Przemyślu (za przystankami na Jagiellońskiej)?
  • galeria handlowa
  • hotel
  • parking
  • centrum sportowo-rekreacyjne
  • myjnia
  • ważny pomnik
  • fontanna multimedialna
  • zielony skwerek jak dotychczas
nr 50/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium