Życie Podkarpackie nr 48/2016 Życie Podkarpackie nr 48/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 338/2016, Sobota 3 grudnia 2016 r., Franciszka i Ksawerego
Opublikowano
Przemyśl, Budomierz, Medyka
Celników masowo brakuje w pracy
Po pikietach i manifestacjach celnicy przystąpili do ostrzejszej formy wyrażania dezaprobaty dla planów rządu, który chce połączyć Służbę Celną ze skarbówką i stworzyć Krajową Administrację Skarbową. Do pracy nie przyszło ok. 30 procent całej załogi Izby Celnej w Przemyślu.
fot. zbiory własne
Protest celników natychmiast przełożył się na wydłużenie czasu oczekiwania na odprawę paszportowo-celną na przejściach granicznych w regionie.

W poniedziałek, 13 bm. najtrudniejsza sytuacja panowała na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Budomierz – Hruszew. Na dzienną obsadę zmianową stawiło się tylko 2 spośród 13 przewidzianych celników, co natychmiast spowodowało wydłużenie kolejki po stronie ukraińskiej. Pierwotnie czas oczekiwania na odprawę wynosił, aż (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
fdsa 31.175.3.156 14.06.2016

give me more , give me more , give me more .....

user
OBYWALEL 89.68.66.157 14.06.2016

Ja sie pytam a gdzie plan urlopów.  Urlop na żądanie tylko 4 dni w roku.  PRACUJE OCHRONIE ZDROWIA   I ŻEBY PRACOWNICY BRALI  URLOP MASOWO NIE MIEŚCI SIE W GŁOWIE.  OTO WŁASNIE SŁUŻBY  MUNDUROWE   PRACOWAĆ KRÓTKO  I NA KONKRETNĄ EMERYTURĘ.   A  PRACOWNIK OCHRONY ZDROWIA NA  EMERYTUĘ  PO 40 LATACH PRACY ZA GŁODOWA  PŁACĘ.   DUŻO  ZDROWIA.............................................

user
Szad 164.127.28.7 09:11:24 15-06-2016

Ty możesz strajkować, oni nie mogą. To jedyne co mogą zrobić. Po drugie to celnicy pracują normalnie do 67 r. życia. Proszę zapoznać się z tematem zanm się podniesie głos.

user
uytrew 31.175.3.156 14.06.2016

Dlaczego pracownicy marketów nie mogą brać urlopów zbiorowo na żądanie 


user
Szedł 195.191.162.220 13:51:29 15-06-2016

Mogą, mogą strajkować i walczyć o swoje prawa.

user
Mika 37.47.47.200 15:54:11 15-06-2016

Przecież nikt im nie broni protestować. Gdyby to robili to nie zarabialiby 1200zł i nikt bym im po głowch nie jeździł.

user
qazik 83.31.65.127 14.06.2016

Bardzo dobrze w końcu to służba mundurowa dająca najwięcej przychodów budżetowi a olewana od dawna.

user
trwe 31.175.3.156 23:19:55 14-06-2016

przychodów , buahah buahahah buhahahaha buahahhahahhhaahhahaa buaaaa

user
mysz17 89.186.17.39 18:41:03 15-06-2016

jasne, banda nierobów i cwaniaków, nie pasuja warunki, to won

user
HOMA SZMATA 5.60.210.181 14.06.2016

CHOMA PREZYDENT PEREMYSLA WAM POMOŻE WRAZ Z MICHALIKIEM NA CZELE, ON MA CHODY , POWAŻANIE W KIBLU, UKŁADY JAKO KRZYSSZTOF

CHOMA WAM POMOŻE WRAZ Z KUCHCINSKIM NA CZELE!

user
Mytka 31.183.208.82 08:23:13 15-06-2016

I pomoże na pewno  jego przydupas @ grześ  Chuj-der

user
Dorcia 94.229.212.222 15.06.2016

Po wejściu Polski do UE wielu celników trafiło za biurka po 20 latach pracy na przejściach granicznych. To własnie ich chcą rozebrać z mundurów i zrobić z nich cywili w KAS. Przez wiele lat byli potrzebni. A teraz można ich rzucać jak "pies flakiem".

Przyjmowali się do pracy na zasadach określonych Ustawą, tak jak wojsko, policja, straż pożarna i inne służby mundurowe, ale to ich tylko chcą rozmundurować.  Może pozostałe służby również pozbawimy munduru przecież jesteśmy w UE nie potrzeba nam aż tylu mundurowych. Bieżmy przykład z najlepszych.

 Celnicy trzymam za Was kciuki.

user
mysz17 89.186.17.39 18:49:56 15-06-2016
sądząc po treści pochlebstw, chyba za siebie trzymasz te kciuki. W jednym masz rację, nie powinno być przywilejów ani dla celników ani dla innych mundurowych. Nie dość że jesteście pod ochroną, zamiast stracić pracę po akcesji na koszt podatników stworzyli wam stanowiska pracy. inne grupy zawodowe nie mają takich warunków, a wam jeszcze źle, bo za siedzenie za biurkiem chcielibyście przywilejów. gdzieś jest granica, jeżeli nie rozsądki, to przyzwoitości. Mam nadzieję, że ktoś z wami zrobi porządek bo w d-----pach wam się poprzewracało. Znam paru przykurczów z UC, co najbardziej krzyczą o swoich zasługach, a tacy przydatni, że żaden przedsiębiorca do pracy by ich na pewno nie przyjął
user
celna uwaga 37.47.169.134 15.06.2016

Cała prawda o polityce pana Ministra Banasia wzgledem jego poprzednika została super opisana w ponizszym artykule - http://www.eioba.pl/.../marian-banas-mistrzem-w-psuciu....Wszystko zmierzało do procesu stopniowego demontażu Słuzby Celnej tak aby pewne grupy interesów mogły czerpać coraz to wieksze dochody wynikające z osłabiania efektywności aparatu kontrolno-celnego aż do jego całkowitej likwidacji!!

user
rok12 89.186.17.39 18:51:48 15-06-2016
Najwieksze korzyści czerpiecie wy sami - od lat. Ciepła posadka, system kolesiostwa, .. itd
user
fryt 178.42.229.51 15.06.2016

Czekam na ogłoszenie "sprzedam w Ostrowie,Prałkowcach ,Dybawce"z podpisem celnik.

nr 48/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Prezenty z okazji mikołajek lub pod choinkę...
  • Kupuję on-line
  • Wynajduję w małych sklepikach lub centrach handlowych
  • Stawiam na bony podarunkowe
  • Sam tworzę