Życie Podkarpackie nr 34/2017 Życie Podkarpackie nr 34/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 236/2017, Czwartek 24 sierpnia 2017 r., Jerzego i Bartłomieja
Opublikowano
Jarosław
Święto kombatantów misji pokojowych ONZ
Apelem pamięci i salwą honorową rozpoczęły się obchody „Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ” oraz „Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa” w Jarosławiu.
fot. UM Jarosław
Kwiaty pod tablicą upamiętniające żołnierzy z jarosławskiego garnizonu, uczestniczących w misjach ONZ, złożyli przedstawiciele służb mundurowych.

W sobotę, 4 czerwca, przed usytuowaną na ścianie ratusza tablicą upamiętniającą udział żołnierzy jarosławskiego garnizonu w misjach i operacjach pokojowych poza granicami kraju zebrali się przedstawiciele lokalnych władz, mieszkańcy oraz uczestnicy misji i przedstawiciele służb mundurowych. Jarosławskie uroczystości zorganizowało koło nr 3 Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ z prezesem Zbigniewem Brosiem. Po nich przy ratuszu uczestnicy zebrali się w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji. Tam zaprezentowano krótką historię misji pokojowych oraz ich wpływ na losy żołnierzy oraz wręczono certyfikaty, odznaczenia i wyróżnienia.

Żołnierze z jarosławskiej jednostki brali udział w misjach pokojowych w Europie, Afryce i Azji. W 1999 r. zrzeszyli się w SKMP ONZ. Jarosławskie koło aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i pokazuje znaczenie i rolę ONZ i organizowanych misji w zapewnieniu pokoju i wygaszaniu konfliktów.
fot. UM Jarosław
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Czy szczepisz lub w przyszłości planujesz szczepić swoje dziecko?
  • Tak, ale zgadzam się tylko na szczepienia obowiązkowe
  • Tak, obowiązkowe i dodatkowe
  • Jestem przeciw szczepieniu dzieci
nr 34/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium