Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Kolejne oszustwo "na obcokrajowca"
Choć policja apeluje o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, takie sytuacje wciąż się zdarzają. Kilka dni temu para oszustów wyłudziła od starszego pana 3 tys. zł.
Schemat działania oszustów jest zawsze ten sam.  Zaczepiają upatrzoną ofiarę i łamaną polszczyzną proszą o pomoc – wskazanie drogi do szpitala. W aucie opowiadają swojemu przewodnikowi historię o chorym krewnym, który rzekomo czeka na operację w miejscowym szpitalu. Wzbudzają litość i żerują na ludzkich odruchach.  Kiedy ofiara połknie haczyk, oszuści proszą o wsparcie finansowe.

Nie inaczej było w przypadku 82-letniego mieszkańca podprzemyskiej miejscowości, który kilka dni temu stracił swoje oszczędności. "Obcokrajowiec" i jego partnerka wyłudzili od seniora kwotę 3 tys. zł.  W drodze do szpitala para opowiedziała staruszkowi o swoim nieszczęściu, dodając że mają dolary amerykańskie, ale przemyska placówka przyjmuje tylko złotówki. Na dowód swoich słów mężczyzna okazał saszetkę z zawartością pliku pieniędzy.  Starszy pan zgodził się poratować ich polską gotówką  pod zastaw amerykańskiej waluty.  Kiedy sprawdził zawartość otrzymanej saszetki okazało się, że zamiast banknotami wypchana jest chusteczkami higienicznymi.  Niestety, para oszustów zdążyła już odjechać. 

Mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości oszustów i ich zatrzymania.

Policja apeluje o rozwagę! Dobroć i chęć pomocy to wartości, które należy doceniać i pochwalać. Jednak warto zachować szczególną uwagę na kontakty z osobami, których nie znamy. Nie przekazujmy im pieniędzy, wskażmy ewentualnie te instytucje, które mogą pomóc w trudnych sytuacjach i wesprzeć potrzebujących.  


 


1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
waluty 79.191.24.99 18.01.2018
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium