Życie Podkarpackie nr 8/2018 Życie Podkarpackie nr 8/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 51/2018, Wtorek 20 lutego 2018 r., Leona i Ludomiła
Opublikowano
Przemyśl, Medyka
Anaboliki w skrytkach [ZDJĘCIA]
Przemyt ponad 24 tysięcy sztuk anabolików udaremnili funkcjonariusze Izby Celnej w Przemyślu. Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.
fot. serwis IC Przemyśl
Funkcjonariusze Służby Celnej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Mercedes na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 45-letni obywatel Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu celnicy ujawnili, że w jego ściankach oraz drzwiach znajduje się ukryty przed kontrolą towar – 20 tysięcy sztuk tabletek oraz 4 tysiące ampułek. Mężczyzna przyznał się do przemytu. Jak wyjaśnił, farmaceutyki zamówił przez internet. Miały prawdopodobnie trafić do odbiorcy w Słowenii. Podczas badań laboratoryjnych w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu stwierdzono w nich zawartość substancji anabolicznych.

Na poczet grożącej Ukraińcowi kary zatrzymano samochód oraz kwotę 4 tysięcy złotych.
fot. serwis IC Przemyśl
fot. serwis IC Przemyśl
– Przywóz do UE produktów leczniczych  wymaga uzyskania zezwolenia na import – informuje Edyta Chabowska z Izby Celnej w Przemyślu. – Jest ono wydawane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Podróżny w swoim bagażu może przywieźć na własne potrzeby (bez zezwolenia) do 5 najmniejszych opakowań produktu leczniczego. Pamiętać trzeba, że wyłączenie to nie dotyczy produktów leczniczych przesyłanych pocztą – dodaje.

Ostatnie tak duże wykrycie anabolików przez Służbę Celną w woj. podkarpackim miało miejsce w 2013 r na przejściu granicznym w Korczowej. Celnicy wykryli wówczas przemyt ponad 80 tys. sztuk anabolików u kierowcy mołdawskiego autokaru.
fot. serwis IC Przemyśl
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Oglądasz Eurowizję?
  • Tak, zawsze
  • Nie i nie zamierzam
  • Dotąd nie, ale jeśli dostaną się przemyślanie, obejrzę