Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Przemyśl
Zebraliśmy
30 514,67 zł. Dziękujemy! [ZDJĘCIA]
Za nami 15. jubileuszowa edycja Wielkiego Pikniku Charytatywnego organizowanego przez redakcję Życia Podkarpackiego i Fundację ŻP „Podaruj Dzieciom Radość”. Atrakcji, jak zwykle, nie brakowało.
fot. Marcin Łabuda

Sportową część pikniku rozpoczęły zabawy przedszkolaków z przemyskich przedszkoli numer: 2, 3, 11 i 12. W tym roku hasło przewodnie zawodów brzmiało: „Wakacje z badmintonem”. Dzieci rywalizowały w sześciu konkurencjach przygotowujących do uprawiania tej gry. Zabawy prowadzili: Ola i Maciej Zagulakowie, a asystowali im: Filip Zagulak oraz Aleksander Szałyga. Konsultantem i sędzią głównym był trener klubu badmintonowego w Przemyślu „Aktywna Piątka” Dariusz Stańko. Zabawy zakończył przełajowy „Bieg ku słońcu”. Wszyscy młodzi zawodnicy zostali udekorowani słodkimi upominkami oraz medalami. Wręczali je: posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz, która ufundowała medale oraz wiceprezes Fundacji Życia Podkarpackiego „Podaruj Dzieciom Radość” Andrzej Gwiazdoń.

Chwilę później na boisko wybiegli zawodnicy Szkółki Piłkarskiej „Szesnastka” Przemyśl pod wodzą trenera Konrada Ryznara. W pokazowym meczu młodzi piłkarze zaprezentowali naprawdę dobry poziom i wkrótce mogą stać się nadzieją przemyskiej (a może i polskiej) piłki.

Atrakcje motoryzacyjne i muzyczne

Dzięki uprzejmości prezydenta Przemyśla Roberta Chomy oraz dyrektora Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marka Osiadacza przez cały dzień najmłodsi mogli za darmo korzystać z wodnego placu zabaw.

Jak co roku były z nami służby mundurowe. Każdy chętny mógł zobaczyć i dotknąć wyposażenia, jakim na co dzień posługują się policjanci, żołnierze czy inni funkcjonariusze. Można było nawet odbyć przejażdżkę czołgiem.

Nie zabrakło także atrakcji dla fanów motoryzacji. Gratką tegorocznego pikniku był pokaz pojazdów zabytkowych. Na torze gokartowym Kroskart odbyły się również zawody 2. Grand Prix Formuły I Gokartów. Tradycyjnie już dla wszystkich chętnych były przejażdżki off road.

Na estradzie od samego rana działo się wiele. Były występy uczniów ze szkół z Przemyśla i okolic oraz lokalnych zespołów i tancerzy ze Szkoły Tańca „A-Z”. Od kilku lat stałymi punktami naszej zabawy są wybory Miss Życia Podkarpackiego oraz loteria z cennymi nagrodami.

fot. Marcin Łabuda
Gwiazdą 15. Wielkiego Pikniku Charytatywnego był Mateusz Ziółko, zwycięzca telewizyjnego programu The Voice of Poland. Nie można w tym miejscu pominąć także koncertu zespołu Mr Pollack, który zagrał covery największych światowych przebojów.

Licytacja

Nie zabrakło również aukcji, którą poprowadzili: Andrzej Orzechowski, prowadzący konferansjerkę przez cały niedzielny dzień oraz Zbigniew Bednarczyk. Do wylicytowania było 5 bardzo atrakcyjnych zestawów. Za główny, zawierający piłkę z podpisami reprezentacji Polski, największą kwotę 3 tysięcy złotych zaoferował prezes firmy Fibris Krystian Golik. 

fot. Marcin Łabuda
Zestaw nr 2 z koszulką z podpisami naszej kadry narodowej wylicytował za 800 zł Tomasz Hołota, właściciel firmy Budmax. Koszulka z autografami reprezentacji była również w trzecim zestawie. Tam główną nagrodą był voucher na kurs językowy od Centrum Języków Obcych „Student”.  Za ten pakiet największą kwotę – 1100 zł zaoferował Mariusz Franków, właściciel firmy Eurobus. Zestaw nr 4 to voucher na półroczny kurs językowy od Ośrodka Nauczania Języków Obcych „Miteinander” oraz koszulka i piłka z autografem Łukasza Piszczka. Ten pakiet za 600 zł trafił w ręce Roberta Żero, właściciela firmy Auto-Moto-Fan. Za 500 zł Zbigniew Bednarczyk, właściciel Pracowni Fajek Mr Bróg, wylicytował piąty zestaw. W nim znalazł się voucher na rodzinny 1-dniowy pobyt na terenie Doliny 4 Stawów. Do każdego z tych pakietów dołączone były rękodzieła przygotowane przez Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie WTZ w Przemyślu.

Dziękujemy!

Tym słowem składamy ukłony i wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich większych i mniejszych sponsorów oraz tych, którzy kupowali losy w loterii, grochówkę albo korzystali z innych atrakcji pikniku.

Wszystkiego, co się działo na boiskach bocznych Polonii i na placu przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego, nie sposób wymienić w jednym tekście. Zebraliśmy to więc w naszej fotorelacji na kolejnych stronach.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium